Charlbi Dean nie żyje. Aktorka, której film zdobył Złotą Palmę, miała 32 lata

Charlbi Dean nie żyje - południowoafrykańska aktorka i modelka miała zaledwie 32 lata. W maju promowała w Cannes nagrodzony później Złotą Palmą film "W trójkącie". To miał być przełom w jej karierze, film ma niedługo wejść na ekrany w Stanach Zjednoczonych.

O śmierci Charlbi Dean poinformował serwis Deadline.com. Aktorka zmarła w Nowym Jorku w poniedziałek i nie jest podana przyczyna - media donoszą o "nagłej chorobie".

Charlbi Dean nie żyje. Zaczynała jako sześciolatka, w tym roku film z jej udziałem zdobył Złotą Palmę

Dean zagrała w filmie Rubena Östlunda Yayę - modelkę i influencerkę, która razem ze swoim chłopakiem wsiada na pokład luksusowego statku (za pieniądze sponsorów). W wyniku katastrofy pasażerowie lądują na bezludnej wyspie i walczą o przetrwanie. Produkcja w Cannes została nagrodzona ośmiominutową owacją na stojąco, a choćby Michał Walkiewicz w recenzji festiwalowej pisał, że Dean jest obsadzona "bez pudła". Obok niej w obsadzie znaleźli się mi.in. Woody Harrelson i Harris Dickinson.

Zobacz wideo W trójkącie - zwiastun

Film ma zaplanowaną amerykańską premierę na 7 października. Został też wybrany do udziału w Toronto Film Festival oraz New York Film Festival. Dean w styczniu podpisała kontrakt z amerykańską agencją aktorską.

'IO', reż. Jerzy Skolimowski Oscary 2023. "IO" Jerzego Skolimowskiego polskim kandydatem do nagrody

Więcej treści kulturalnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Aktorka urodziła się 5 lutego 1990 roku w Cape Town. Wcześniej była znana międzynarodowej publiczności  przede wszystkim z roli w serialu "Black Lightning", opowiadającym o superbohaterze DC. Wcieliła się w nim w drugoplanową postać, zabójczyni Syonide, która pojawia się w dziewięciu odcinkach w trakcie dwóch sezonów. Już jako sześciolatka zaczęła jednak karierę modelki, a w 2010 roku pojawiła się w południowoafrykańskiej komedii "Spud" u boku Johna Cleese'a i Troye'a Sivana. Trzy lata później zagrała w sequelu.

Ta kobieta. Biografia Wallis Simpson - fragment okładki Królowa mówiła o niej "ta kobieta". Zapewniała księciu matczyne połajanki

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: