Jest zwiastun filmu Patryka Vegi o Patryku Vedze. "Skończyłem się jako reżyser"

"Cała prawda o moim życiu. Bez cenzury!" - zapewnia Patryk Vega, pokazując zwiastun swojego najnowszego filmu. To autobiografia, w której przedstawia się niczym James Bond, chwali ilorazem IQ, a jego matkę gra Anna Mucha.

"Nazywam się Vega. Patryk Vega" - to pierwsza kwestia, którą w zwiastunie wypowiada Rafał Zawierucha, grający Patryka Vegę. Później padają słowa:

Mam sławę, ogromne poczucie humoru i iloraz inteligencji 164. Gdybym był wyższy, to byłoby nie fair w stosunku do innych facetów.

W kolejnych scenach pojawiają się m.in. Anna Mucha, która gra matkę Vegi, Justyna Karłowska jako żona Vegi oraz Artur Dziurman jako policjant, z którym rozmawia Vega. Poza tym jest dużo Vegi, by nie było wątpliwości, o kim ten film jest.

Borys Szyc w flmie 'Kryptonim Polska'"Kryptonim Polska". Borys Szyc białostockim nacjonalistą - jest śmiesznie czy strasznie?

Zwiastun zawiera też element zaskakujący, którego raczej się nie spodziewaliśmy. W jednej ze scen Patryk Vega wyznaje:

Skończyłem się jako reżyser.

"Niewidzialna wojna" - Patryk Vega pokazał zwiastun filmu o sobie

Zobacz wideo "Niewidzialna wojna" - zwiastun autobiograficznego filmu Patryka Vegi

Wiadomo jednak, że w zwiastunach montażyści często tak ustawiają momenty filmu, by wyrwane z kontekstu zaciekawiały, a niekoniecznie były jednoznaczne.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W oficjalnym opisie czytamy: "W młodości, zanim usłyszał o nim świat, próbował wszystkiego. Był komputerowcem i animatorem, piłkarzem, sprzedawcą nielegalnego oprogramowania, członkiem gangu, a nawet dilerem narkotyków. Cały czas jednak wiedział, że jego prawdziwym powołaniem jest kino - pasja, którą w dzieciństwie zaszczepił mu dziadek. A celem kręcenie filmów, jakich w Polsce nikt jeszcze nie stworzył".

Kadr z serialu 'Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy'"Władca Pierścieni: Pierścienie władzy". Syn Bezosa miał do niego jedną prośbę

"To nie jest dokument, pomnik czy gloryfikacja. To wypełniona prawdą, emocjami i charakterystycznym humorem wartka opowieść o sobie samym, odkrywająca kulisy życia i kariery najbardziej kontrowersyjnego reżysera - Patryka Vegi" - zapewnia dystrybutor produkcji, która premierę będzie miała 30 września. Patryk Vega jest nie tylko głównym bohaterem i reżyserem, lecz także scenarzystą filmu.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: