"Na noże 2". Daniel Craig powraca jako detektyw Benoit Blanc w zwiastunie "Glass Onion"

Każdy kocha zagadki - Benoit Blanc nie jest wyjątkiem. W pierwszym zwiastunie "Glass Onion", czyli drugiej części serii "Na noże", dostajemy wgląd w najnowsze zadanie detektywa, które po raz kolejny nie jest łatwe. Główne elementy? Prywatna wyspa samotnego milionera, bogata grupa przyjaciół i - jak to zwykle bywa - tajemnicze morderstwo.

- Pisałem scenariusz do "Glass Onion" podczas lockdownu w 2020 roku i niczego nie pragnąłem wtedy bardziej niż wakacji na plaży - powiedział związanemu z Netfliksem serwisowi Tudum twórca serii "Na noże", Rian Johnson. - Tworzenie tych zagadek przynosi mi ogromną radość. Praca z Danielem [Craigiem] w tym gatunku, zabawa z nim, angażowanie nowej grupy aktorów... Wszystko to po prostu daje mi szczęście.

Zobacz wideo Daniels, czyli Dan Kwan i Daniel Scheinert - artystyczny duet jakich mało [Popkultura]

"Na noże 2". Benoit Blanc na tropie greckiej tajemnicy

Zwiastun, który ilustrują motywy ze słynnej "Habanery", prezentuje w pełnej krasie barwną obsadę filmu i pozwala podpatrzeć, z jakimi postaciami będziemy mieć do czynienia. Kate Hudson, Dave Bautista, Jessica Henwick, Kathryn Hahn, Leslie Odom Jr., Madelyn Cline, Janelle Monáe i Edward Norton spędzają czas, prażąc się w słońcu, zanim na ich greckie wakacje cieniem rzuci się morderstwo. Nad ekipą góruje oczywiście lakoniczny Benoit Blanc (Craig). - Zamknijcie drzwi, zostańcie w swoich pokojach! Wszyscy są w niebezpieczeństwie – ostrzega detektyw w ostatnich chwilach zwiastuna. 

 

Zgodnie z tradycją powieści wielkiej Agathy Christie Rian Johnson planuje bawić się formą w kolejnych odsłonach "Na noże". - Zwrot, do którego wracałem jeszcze przy pierwszym filmie, brzmi: "To ma być rollercoaster, a nie krzyżówka". W pisaniu kryminałów często popełnia się ten błąd, że układasz krzyżówkę, którą publiczność faktycznie głęboko analizuje i rozwiązuje - mówi Johnson i dodaje:

Prawda jest taka, że sukces jest zależny od opowiadanej historii, i to tyczy się również kryminałów. Czy są postacie, na których ci zależy? Czy wciąga cię to emocjonalnie? Czy podążasz za tą historią? Wtedy połączenie tych wszystkich elementów, kwestia zagadki i warstwowe ułożenie sytuacji samo w sobie jest częścią zabawy. Ale zagadka nie może być kręgosłupem, który podtrzymuje całe ciało. Potrzebujesz głównie dobrej historii.

"Na noże 2" zadebiutuje w wybranych kinach przed premierą na Netfliksie, którą zaplanowano na 23 grudnia. Festiwalowy pokaz najnowszego filmu Riana Johnsona odbędzie się już w sobotę 10 września na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto.

Więcej o: