Dla misia Paddigtona królowa zrobiła wyjątek, teraz on zrobił dla niej

Miś Paddington - jeden z symboli Wielkiej Brytanii, który zagrał u boku królowej Elżbiety II w specjalnym filmie krótkometrażowym z okazji platynowego jubileuszu Jej Królewskiej Mości, krótko, a jednocześnie przejmująco pożegnał monarchinię.

Miś Paddington, podobnie jak inne bajkowe postaci, raczej nie żegna zmarłych. Śmierć królowej Elżbiety II to jednak wyjątkowa sytuacja. A Miś Paddington, który towarzyszy brytyjskim dzieciom od 1958 roku i jest jedną z najbardziej znanych postaci literackich z Wysp, postanowił oddać hołd monarchini we wzruszający, prosty sposób.

Miś Paddington żegna Elżbietę II. Wzruszające kilka słów o ogromnym znaczeniu

W mediach społecznościowych Misia pojawił się jednozdaniowy wpis: 

Dziękuję, proszę pani, za wszystko.

To oczywiste nawiązanie do dwuipółminutowej sekwencja wideo z udziałem Elżbiety II i Paddingtona, która została pierwotnie pokazana w BBC w ramach obchodów jubileuszu 70-lecia panowania królowej w czerwcu tego roku. Głos Paddingtonowi podkłada w nim Ben Whishaw (Q w serii filmów o Jamesie Bondzie, serial "Będzie bolało"). Aktor użyczył głosu postaci także w pełnometrażowych filmach o Paddingtonie.

Z okazji jubileuszu Miś odwiedził Elżbietę II na Zamku Windsor, by złożyć jej życzenia i wypić z nią herbatę. Niesforny niedźwiadek miał ze sobą swój ulubiony przysmak - kanapki z dżemem. W zabawnym filmiku królowa przyznaje, że sama także trzyma w torebce kanapki na wypadek nagłego głodu. Paddington również w tym filmiku dziękuje królowej "za wszystko".

 

Więcej informacji o panowaniu i śmierci Elżbiety II znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Królowa Elżbieta II odeszła w czwartek w wieku 96 lat. Wiadomo już, że ceremonia pogrzebowa odbędzie się w Opactwie Westminsterskim, prawdopodobnie 10 dni po jej śmierci, czyli 18 września. Elżbieta II była najdłużej rządzącym monarchą Wielkiej Brytanii.

Zobacz wideo Brytyjska rodzina królewska na małym i dużym ekranie. Dlaczego przyciąga aż taką uwagę?

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: