Disney zapowiada nowości. Będzie m.in. "Mufasa" i "W głowie się nie mieści 2"

W pierwszym dniu D23 2022 Disney podkręcił atmosferę zapowiedziami i zwiastunami nowych produkcji. Panel, który odbył się w piątek, obejmował prezentacje od aktorskich remake'ów i sequeli Disneya po nowe filmy Pixara. Wiemy już, że w przyszłym roku pojawi się zupełnie nowy film od Disney Animation Studios.

Co nowego ogłosił Disney na swojej dorocznej konferencji? Poniżej prezentujemy pełną - bardzo ekscytującą - listę nadchodzących nowości.

Zobacz wideo "Dziwny świat" - zwiastun. Nowa produkcja Disneya w listopadzie w kinach

"Hokus Pokus 2"

Kontynuacja przygód wiedźm z Salem, które zostają przypadkowo wskrzeszone, powstawała od dawna. W najnowszym zwiastunie siostry Sanderson, ponownie odgrywane przez Bette Midler, Sarah Jessicę Parker i Kathy Najimy, są gotowe na dalsze rozsiewanie chaosu za sprawą magii. "Hokus Pokus 2" ukaże się na platformie Disney+ 30 września. 

 

"Zaczarowana 2"

Prawie 15 lat po premierze oryginalnego filmu na ekrany wraca Giselle (Amy Adams), prawdziwa księżniczka z bajki. Tytułowa "Zaczarowana" ma teraz dwójkę dzieci, ale nie żyje już bajkowym życiem - pewnego dnia nieopatrznie wypowiada życzenie, które ma bardzo złe skutki. W zwiastunie dostajemy trochę śpiewu i tańca, a także pierwsze spojrzenie na Mayę Rudolph jako czarny charakter.

 

"Piotruś Pan i Wendy"

Nowy film z Piotrusiem Panem i Wendy, gdzie w Kapitana Haka wcielił się Jude Law, ma zadebiutować na Disney+ w 2023 roku. 

kadr ze zwiastuna 'Dzwoneczek i uczynne wróżki'/Yara Shahidi"Piotruś Pan". Disney znalazł nowego Dzwoneczka. We wróżkę wcieli się Yara Shahidi

"Mufasa: Król Lew"

Jeśli nie macie dosyć historii prosto z afrykańskiego kręgu życia, możecie zacierać ręce. W 2024 roku zobaczymy film o Mufasie - jego reżyserem będzie Barry Jenkins, nagrodzony Oscarem za "Moonlight". Na razie nie znamy szczegółów fabuły; podczas D23 potwierdzono jedynie, że do ról Timona i Pumby powrócą Billy Eichner i Seth Rogen.

"Mała Syrenka"

Czekaliśmy, czekaliśmy i się doczekaliśmy. W pierwszym zwiastunie aktorskiej wersji "Małej Syrenki" możemy sprawdzić, jak z rolą Arielki radzi sobie Halle Bailey, młoda wokalistka, budująca swoje filmowo-serialowe CV. Syreni śpiew jest na swoim miejscu.

 

"Elemental"

Ten film zapowiada się żywiołowo. Głównymi bohaterami "Elemental" są Ember, dziewczyna z ognia i Wade, chłopiec z wody, którzy zakochują się pomimo dzielących ich różnic i tego, że właściwie nie mogą być razem. W oryginalnej wersji językowej pojawią się Leah Lewis (Ember) i Mamoudou Athie (Wade). Kinowa premiera animacji jest zaplanowana na 16 czerwca 2023 roku.

"Elio"

Najnowsza kosmiczna przygoda Pixara, zapowiedziana na wiosnę 2024 roku, zabierze nas w podróż razem z tytułowym Elio - 11-letnim chłopcem, który trafia w nieznane zakątki kosmosu i zostaje wzięty za intergalaktycznego ambasadora Ziemi. America Ferreira użyczy głosu matce Elio, zaś w głównego bohatera wcieli się Yonas Kibreab. 

"W głowie się nie mieści 2"

Nastoletnia Riley i jej liczne skomplikowane emocje powracają w sequelu jednego z najbardziej lubianych filmów Pixara ostatniej dekady. "W głowie się nie mieści 2" ponownie wita na pokładzie Amy Poehler w roli Radości - na pozostałe ogłoszenia w kwestii obsady przyjdzie nam jeszcze poczekać. Film w reżyserii Kelseya Manna ("Dobry dinozaur") ukaże się latem 2024 roku.

"Iwaju"

Takiej produkcji Disneya jeszcze nie było. Animowany serial "Iwaju" zabierze widzów do futurystycznej wersji nigeryjskiego Lagos. Serial powstał we współpracy Disney Animation ze studiem Kugali.

"Strange World"

Zanim do kin trafi "Elio", jesienią 2023 roku będziemy mogli odkrywać animowany kosmos z niepoukładaną rodzinką, która postanawia dowiedzieć się więcej o wrogich planetach. "Strange World" trafi do kin 23 listopada.

"Wish"

Również w listopadzie 2023 roku Disney pokaże film "Wish", najnowszą pełnometrażową propozycję od Disney Animation Studio. Poznamy w niej historię słynnej gwiazdki z nieba. Asha (w tej roli Ariana DeBose), główna bohaterka, prosi gwiazdy o spełnienie jej życzenia. Robi to na tyle przekonująco, że jedna z bardziej niesfornych gwiazdek schodzi na ziemię i zaczyna jej towarzyszyć. Film, który jest celebracją 100 lat Disneya, będzie zawierał nowe piosenki Julii Michaels i pokaże nowy styl animacji Disneya, który ma połączyć akwarelę z animacją komputerową. 

Więcej o: