Film wojenny - Netflix zaprasza na seans. Najciekawsze produkcje dla fanów tematyki wojennej

Chcesz obejrzeć dobry film wojenny? Netflix posiada w swojej ofercie kilka ciekawych produkcji, które zwrócą uwagę fanów tej tematyki. Wśród propozycji, zamieszczonych na popularnej platformie streamingowej znajdziesz filmy polskie, jak i zagraniczne.

Filmy o II wojnie światowej Netflixa: "Kurier" (2019), reż. Władysław Pasikowski

Interesują Cię filmy o II wojnie światowej? Netflix posiada w swojej ofercie kilka ciekawych propozycji. Na uwagę zasługują tu zarówno hitowe produkcje zagraniczne, jak i te, pochodzące z naszego kina rodzimego. Cenionym filmem w tematyce wojennej jest "Kurier" w reżyserii Władysława Pasikowskiego ("Jack Strong", "Pokłosie").

Obraz z 2019 roku został zrealizowany na podstawie prawdziwej historii. Jej bohaterem jest kurier Armii Krajowej i uczestnik Powstania Warszawskiego, Jan Nowak-Jeziorański (w tej roli Philippe Tłokiński). Mężczyzna podejmuje się wykonania skomplikowanej misji, by przekazać ważne informacje generałowi Tadeuszowi Komorowskiemu. Kurier musi przedostać się z okupowanej ojczyzny do Londynu, co nie jest proste, gdyż jego tropem podążają nazistowscy szpiedzy.

Filmy wojenne: "Szeregowiec Ryan" (1998), reż. Steven Spielberg

Warte uwagi filmy wojenne, które można znaleźć na Netfliksie, to również głośne produkcje amerykańskie, do których należy nagrodzony pięcioma Oscarami "Szeregowiec Ryan".

Trwa druga wojna światowa. W czasie "Operacji Overlord" wojska alianckie zostają wysłane na Normandię, by pod dowództwem kapitana Millera (w tej roli Tom Hanks) oraz sierżanta Horvatha (Tom Sizemore) odnaleźć zaginionego szeregowca – Francisa Ryana (Matt Damon). Wysłani na niezwykle trudną misję żołnierze zaczynają zastanawiać się nad celem wykonania swojego zadania. Mężczyźni nie rozumieją, dlaczego dowództwo zdecydowało się narazić życie ośmiu ludzi, by ratować jednego szeregowca.

Zobacz wideo Popkultura odc. 122

Filmy o nazistach Netflixa: "Bękarty wojny" (2009), reż. Quentin Tarantino / Eli Roth

Wśród produkcji wojennych znajdziesz filmy o nazistach. Netflix proponuje widzom kilka obrazów w tej tematyce, a jedną z nich jest historia w reżyserii Quentina Tarantino i Eli Roth – "Bękarty wojny".

Akcja filmu rozpoczyna się we Francji, która jest okupowana przez niemieckich żołnierzy. Do walki z nazistami wysłany zostaje oddział, nazywany "bękartami wojny", dowodzony przez Aldo Raine'a (w tej roli Brad Pitt). Grupa otrzymuje misję wysadzenia w powietrze kina, w którym mają znaleźć się nazistowscy oficjele. Do wybuchu ma dojść podczas premiery propagandowego filmu. Właścicielką kina okazuje się Żydówka Shosanna (Mélanie Laurent), jedyna ocalała z rodziny, rozstrzelanej przez żołnierzy pułkownika Hansa Landa (Christoph Waltz). Kobieta chce zemścić się na osobach, odpowiedzialnych za tragedię, która ją spotkała.               

Seriale wojenne Netflixa: "Medal Honoru"

Jeśli masz ochotę na dłuższy seans, zdecyduj się na seriale wojenne. Netflix oferuje widzom kilka ciekawych produkcji w tej tematyce. Jedną z nich jest produkcja dokumentalna – "Medal Honoru".

Serial stanowi kronikę wydarzeń, dokumentującą życie ośmiu weteranów, którym przyznane zostało najwyższe wyróżnienie wojskowe – Medal Honoru. Produkcja pozwala widzom przyjrzeć się sylwetkom amerykańskich żołnierzy, którzy wykazali się wyjątkową odwagą, służąc we Francji, Niemczech czy Włoszech podczas II wojny światowej, w Laosie podczas wojny wietnamskiej czy w Afganistanie.

Polski serial wojenny Netflixa: "1920. Wojna i miłość"

Chcesz obejrzeć polski serial wojenny? Netflix posiada w swojej ofercie produkcję, zatytułowaną "1920. Wojna i miłość".

Historyczno-przygodowa opowieść, mająca miejsce w czasach wojny polsko-bolszewickiej, skupia się na losach trzech żołnierzy: podporucznika w wojsku niemieckim - Włada Jarocińskiego (Wojtek Zieliński), oficera w rosyjskiej armii – Bronka Jabłońskiego (Jakub Wesołowski) i porucznika armii austro-węgierskiej – Tomasza Szymańskiego (Tomasz Borkowski). Bohaterowie, których losy zostają trwale połączone, powracają do Warszawy w czasie, gdy Polska odzyskuje swoją niepodległość. Młodzi mężczyźni biorą udział w walkach, toczących się w 1920 roku, a także uczestniczą w Bitwie Warszawskiej.

Zobacz też: Filmy o górach: nie tylko dla miłośników wspinaczki. Sprawdź najlepsze propozycje na wieczór

Więcej o: