"Johnny" walczy o Złote Lwy. Będą przedpremierowe pokazy filmu [REPERTUAR HELIOSA]

W ostatnich dniach oczy wielu fanów kina zwrócone są w stronę Gdyni, gdzie odbywa się 47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Ogrom nowych produkcji. w dużej mierze wyświetlanych premierowo, walczy o najbardziej prestiżową nagrodę filmową. Niedługo trafią do repertuaru sieci kin Helios, a już teraz na pokazach przedpremierowych będzie można obejrzeć jeden z nich.

W ramach pokazów przedpremierowych będzie można oglądać film "Johnny", który swoją premierę miał kilka dni temu na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i walczy o Złote Lwy. To poruszająca biografia księdza Jana Kaczkowskiego i opowieść o tym, że każdy zasługuje na drugą szansę. w rolach głównych Dawid Ogrodnik i Piotr Trojan, a ekranie partnerują im m.in. Anna Dymna, Witold Dębicki i Maria Pakulnis.

Zobacz wideo "Johnny" - teaser. Dawid Ogrodnik jako ksiądz Jan Kaczkowski

Jakie nowości? 

Piątkowa premiera to spotkanie na dużym ekranie z Małgorzatą Kożuchowską i filmem "Zołza". To historia wyjątkowej i silnej kobiety, która zmieniła polski rynek filmowy i telewizyjny. Kobiety, która panuje nad wszystkim, ale… nie nad sobą. Przewrotna komedia jest oparta na ironicznej autobiografii Ilony Łepkowskiej – scenarzystki i producentki kultowych polskich filmów i seriali ("Nigdy w życiu", "M jak miłość", "Na dobre i na złe"). Widzowie zobaczą w obsadzie również: Artura Żmijewskiego, Annę Dymną, Rafała Zawieruchę, Bronisława Wrocławskiego, Jacka Borusińskiego, Marcina Perchucia, i Katarzynę Ankudowicz.

Druga z premier to kino familijne i powrót znanego wszystkim podróżnika imieniem "Guliwer". Ten sławny poszukiwacz przygód zostaje ponownie wezwany na pomoc do krainy Liliputów, którą wcześniej ocalił. Dochodzi jednak do nieporozumienia, bowiem mieszkańcy oczekują, że u ich bram stanie olbrzym, który samym swoim wyglądem odstraszy każdego wroga. Nic jednak z tego, bowiem Guliwer jest zwyczajnego wzrostu i niczym się w tym względzie nie różni od pozostałych mieszkańców. Jak potoczy się ta przygoda?

18 września (niedziela) film będzie można obejrzeć z ukraińskim dubbingiem w wybranych kinach Helios, a w Warszawie dostępny będzie przez cały tydzień.

'Broad Peak', reż. Leszek Dawid"Broad Peak". Krótka historia o kłamstwie i jego następstwach

Widzowie będą mogli zobaczyć też kawałek polskiej historii w filmie "Orlęta. Grodno ‘39". To dramatyczny obraz wojny z sowietami widziany oczami głównego bohatera - Leona - i jego przyjaciół, dla których rozpoczynająca się wojna stanie się szkołą przyspieszonego dojrzewania.

W repertuarze znajdą się też dwie polskie komedie. "Szczęścia chodzą parami" to zwariowana komedia romantyczna o życiowym pechu, który doprowadza głównego bohatera do miłości jego życia. "Kryptonim Polska" to z kolei komedia wplatająca miłość dwojga ludzi ze zwalczających się środowisk.

Są też seanse specjalne

17 i 18 września w Kinach Helios najmłodsi widzowie ruszą w podróż z Tedim - nieustraszonym poszukiwaczem przygód. Będzie to wyprawa pełna mumii, piramid, szybkich zwrotów akcji oraz porządnej dawki humoru. Przed seansami filmu "TEDI i szmaragdowa tablica" na widzów czekają quizy i zagadki do rozwiązania oraz filmowe nagrody.

18 września cykl Helios na Scenie zabierze widzów na deski kameralnego teatru na londyńskim West Endzie, gdzie zobaczą niezwykle emocjonalny monodram "Prima Facie" z Jodie Comer ("Obsesja Eve") w roli młodej, błyskotliwej adwokatki, którą życie stawia na rozstaju dróg. Bilety na londyńskie przedstawienie znikają w mgnieniu oka, dlatego to niebywała okazja, aby je zobaczyć.

19 września w ramach cyklu Kino Konesera Giuseppe Tornatore wieloletni przyjaciel Ennio Morricone, zabierze widzów w piękną, osobistą podróż szlakiem życia i dokonań muzycznych dla świata filmu. Film "Ennio" to blisko trzygodzinna wyprawa, która poruszy serca niejednego widza, a prawdziwych fanów kina i muzyki zabierze na jeszcze jedno spotkanie z Mistrzem. A 21 września w ramach tego samego cyklu jest zaplanowany przedpremierowy pokaz filmu "Simona". Kim naprawdę była Simona Kossak - legendarna badaczka, która żyła otoczona zwierzętami w Puszczy Białowieskiej? Dlaczego uciekła od rodziny - słynnego rodu Kossaków? Jak wyglądało życie pierwszej polskiej ekolożki-aktywistki w latach 70.? Odpowiedzią dla widzów będzie ten wyjątkowy film.

Johnny - konferencja prasowa podczas festiwalu filmowego w GdyniAnna Dymna o filmie Johnny: bardzo dobrze, że zrobił go ktoś tak młody

22 września cykl Kultura Dostępna przeniesie widzów w sam środek gangsterskich porachunków za sprawą filmu "Krime Story. Love Story". Historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, opisana w książce rapera Marcina "Kaliego" Gutkowskiego, jest jak współczesna ekranizacja "Romea i Julii". 

Więcej o: