Dobry horror na Netflixie: filmy, które zmrożą Ci krew w żyłach. Jakie tytuły warto zobaczyć?

Chcesz obejrzeć dobry horror? Netflix posiada w swojej ofercie wiele tytułów, których lepiej nie oglądać w samotności. Sprawdź, czego nie możesz przegapić!

Fajny horror na Netflixie: "Annabelle" (2014), reż. John R. Leonetti              

Masz ochotę obejrzeć fajny horror? Netflix to platforma streamingowa, na której fani opowieści grozy znajdą coś w sam raz dla siebie. Jeśli lubisz historie o demonicznych lalkach, zdecyduj się na film, należący do Uniwersum Obecności – "Annabelle".

Spin-off horroru "Obecność" z 2013 roku przedstawia historię małżeństwa, Johna Forma (Ward Horton) i jego żony Mii (Annabelle Wallis). Mężczyzna wręcza w prezencie ukochanej lalkę w śnieżnobiałej sukni. Wkrótce para zostaje napadnięta. Okazuje się, że do ich domu włamali się okultyści, którzy przebudzili nadprzyrodzoną, wyjątkowo okrutną istotę.

Najstraszniejszy horror na Netflixie: "To" (2017), reż. Andy Muschietti  

Zastanawiasz się, jaki jest najstraszniejszy horror na Netflixie? Twój niepokój może zbudzić demoniczny klaun, zwabiający podstępem dzieci. Jeśli nie widziałeś jeszcze filmu "To", zrealizowanego na podstawie powieści mistrza horroru, Stephena Kinga, czym prędzej nadrób zaległości. Uważaj jednak, bo wizyta w niewielkim mieście Derry może sprawić, że trudno będzie Ci zasnąć.

Bohaterami filmu "To" jest siódemka dzieci, które muszą połączyć swoje siły, by stawić czoła straszliwej istocie. Obdarzony potężnymi mocami klaun o imieniu Pennywise, wie jak wzbudzić strach w swoich ofiarach. Młodzi bohaterowie tej opowieści mają przed sobą trudne zadanie – aby nie dać się przechytrzyć demonicznemu wrogowi, będą musieli pokonać swoje lęki. Przekonaj się, czy im się uda i zobacz, czy zło zostanie przezwyciężone.  

Zobacz wideo Popkultura odc. 122

Straszny horror Netflixa: "Mama"

Jesteś fanem pełnych grozy opowieści, prosto z hiszpańskiego kina i liczysz na straszny horror? Netflix to miejsce, w którym odnajdziesz wiele mrocznych historii, poruszających najróżniejsze tematy. Poznaj historię dwóch dziewczynek – Victorii  (Megan Charpentier) i Lily (Isabelle Nelisse), przedstawioną w horrorze pt. "Mama".

Matka dwóch sióstr zostaje zamordowana, a dziewczynki znikają w niewyjaśnionych okolicznościach. Po kilku latach Lily i Victoria zostają odnalezione w jednej z leśnych chatek. Okazuje się, że dziewczynki żyły w wyjątkowo trudnych warunkach. Wszyscy zaczynają zastanawiać się, jak przez tak długi czas dwójka małych dzieci radziła sobie sama. Dziewczynki pod swój dach przygarnia ich wujek, Lucas (Nikolaj Coster-Waldau), pragnący wraz z dziewczyną, Annabel (Jessica Chastain), stworzyć siostrom nowy dom. Wkrótce w domu mężczyzny zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Czy Lily i Victoria rzeczywiście były w lesie same?

Dobry horror na Netflixie: "Klucz do koszmaru" (2005), reż. Iain Softley

Włącz dobry horror na Netflixie i przekonaj się, dokąd prowadzi "Klucz do koszmaru". Film przedstawia historię Caroline (Kate Hudson), młodej pracowniczki hospicjum. Kobieta ma podjąć się opieki nad starszym, schorowanym mężczyzną, Benem (John Hurt), mieszkającym z żoną Violet (Gena Rowlands). Caroline otrzymuje od Violet klucz, którym może otwierać wszystkie drzwi w domu. Już wkrótce młoda pielęgniarka odnajduje za drzwiami na strychu tajemnicze pomieszczenie i przekonuje się, że znajdujące się tam przedmioty mają powiązanie z magią. Tajemnica, którą odkrywa Caroline okazuje się przerażająca.

Netflix, thriller psychologiczny: "Clinical" (2013), reż. Alistair Legrand    

Odrobina grozy i thriller psychologiczny? Netflix to odpowiednie miejsce na odnalezienie filmu w takich klimatach. Każdy, kto lubi mroczne opowieści z ciekawą fabułą nie pożałuje, decydując się na seans z "Clinical".

Amerykański horror z 2017 prezentuje losy doktor psychiatrii, Jane Mathis (Vinessa Shaw). Kobieta stara się pomagać ludziom, mającym za sobą traumatyczne przeżycia. Jedną z jej pacjentek zostaje nastoletnia Nora (India Eisley). Podczas spotkania z Jane dziewczyna niespodziewanie atakuje terapeutkę, co mocno odbija się na psychice terapeutki. Pewnego dnia Mathis zostaje poproszona o pomoc przez mężczyznę, któremu przeszczepiono twarz, a traumatyczne wspomnienia ożywają na nowo.

Thriller na Netflixie: "Sierota"

Jeśli chcesz obejrzeć straszny thriller na Netflixie, poznaj historię młodego małżeństwa, Kate (Vera Farmiga) i Johna (Peter Sarsgaard) Colemanów, którzy po stracie ukochanego dziecka decydują się na adopcję. Ich serce skrada urocza sierota, zamieszkująca pobliski sierociniec. Przyjęta do rodziny dziewięcioletnia Esther skrywa jednak mroczną tajemnicę. Jaką? Przekonaj się sam.

Zobacz też: Film wojenny - Netflix zaprasza na seans. Najciekawsze produkcje dla fanów tematyki wojennej

Więcej o: