Powstał film o procesie dekady: Johnny Depp kontra Amber Heard! Znamy obsadę produkcji

W produkcji zatytułowanej "Hot Take: The Depp/Heard Trial" wezmą udział m.in. Mark Hapka ("Paralells") w roli Deppa czy Megan Davis ("Kości") jako Heard. Za produkcję filmu odpowiada należąca do Foxa firma MarVista Entertainment.

Wiosną 2022 roku cały świat żył procesem Johnny'ego Deppa i Amber Heard o zniesławienie. Temat był tak gorący, że nawet stacja telewizyjna TVN24 zdecydowała się przerwać swój program i zaczęła transmitować ogłoszenie wyroku w tej sprawie. Ostatecznie wygrał ją Depp, ale Heard po jakimś czasie złożyła wniosek o apelację, więc proces się jeszcze nie skończył. Pomimo tego amerykańscy filmowcy zdecydowali się nagrać film fabularny o całej sprawie i już niebawem trafi do sieci.

Najgłośniejszy proces dekady został zekranizowany

Jak podaje "Variety" już 30 września film opowiadający o tych wydarzeniach zostanie udostępniony w amerykańskiej darmowej platformie "Tubi", która należy do Foxa. 

Więcej informacji ze świata filmu znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

W główne role w filmie wcielą się Mark Hapka i Megan Davis. W pozostałych rolach będziemy mogli zobaczyć Melissę Marty ("Jednostka 19"), która zagra prawniczkę Deppa, czyli Camille Vasquez. Natomiast Mary Carrig ("Zabójcze umysły") odegra rolę prawniczki Heard - Elaine Bredehoft.

W produkcji będziemy mogli zobaczyć sceny z sali sądowej, jak i te, który wydarzyły się poza nią. Twórcy zapewniają, że widzowie zobaczą szczegółowe przedstawienie historii tego najbardziej obserwowanego procesu ostatnich miesięcy. 

Film został stworzony w bardzo szybkim tempie od zakończenia sprawy. Adam Lewinson z Tubi tłumaczy, że twórcom zależy, aby uchwycić aktualne ujęcie historii, w której ta sprawa stała się ważnym wydarzeniem w kulturze. Dodaje, że chcą stworzyć unikalny obraz tego, co miliony ludzi jeszcze niedawno obserwowało każdego dnia w prasie i internecie.

"Hot Take: The Depp/Heard Trial" wyprodukowany został przez firmę MarVista Entertainment, która należy do Foxa. Autorem scenariusza filmu jest Guy Nicolucci ("The Daily Show"), a reżyserem Sara Lohman ("Dobry szatan").

Premiera w amerykańskim serwisie Tubi planowana jest na 30 września. Obecnie jeszcze nie wiadomo, kiedy film będzie można obejrzeć w Polsce.

Zobacz wideo Jak wyglądało małżeństwo Deppa i Heard? Oto najmocniejsze momenty z zeznań świadków

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: