Kate Winslet miała wypadek na planie filmowym w Chorwacji. Trafiła do szpitala

Aktorka, którą możemy znać z filmów "Titanic" czy "Lektor" dostała angaż w filmowej biografii znanej dziennikarki i korespondentki wojennej Lee Miller. Zdjęcia do tego filmu są kręcone w Chorwacji w tzw. "zatoce umarłych hoteli". To właśnie tam Winslet uległa wypadkowi.

O powstaniu filmowej biografii Lee Miller mówi się już od siedmiu lat. Jednak produkcja rozpoczęła się dopiero w 2020 roku. Obok Kate Winslet, która zagra główną bohaterkę, w filmie zagrają także Jude Law, Andy Samberg, Marion Cotillard i Josh O'Connor.

Więcej informacji ze świata filmu znajdziesz na stronie Gazeta.pl >>

Kate Winslet miała wypadek. Przetransportowano ją do szpitala 

Znaczna część filmu będzie miała akcję w czasach wojennych, a dokładniej w latach 1938-1948. Obecnie zdjęcia kręcono w ruinach Hotelu Grand w wiosce Kapari. Budynek uległ zniszczeniu w czasach wojny domowej z 1991 roku i w filmie ma odgrywać ruiny z czasów II wojny światowej.

To właśnie tam, czyli w "zatoce umarłych hoteli" aktorka dostała kontuzji i została przetransportowana do szpitala w Dubrowniku. O całym zdarzeniu poinformował agent aktorki w rozmowie z portalem Deadline:

Kate poślizgnęła się i została zabrana do szpitala - jest to środek ostrożności wymagany przez produkcję. Wszystko jest w porządku i zgodnie z planem wróci do pracy jeszcze w tym tygodniu

Przedstawiciel gwiazdy nie poinformował jednak, jakich obrażeń konkretnie doznała aktorka oraz w jakich okolicznościach doszło do wypadku. 

O czym będzie "Lee"?

Film reżyseruje Ellen Kuras, która ma na swoim koncie nominację do Oscara w 2009 roku za film "Zdrada". Winslet w rozmowie z Deadline w 2021 roku zapewniała, że nie będzie to absolutna biografia. Film opowie o najciekawszej dekadzie z życia dziennikarki. "Chcieliśmy znaleźć najciekawszą dekadę w jej życiu, tę, która określiła, kim była i kim się stała dzięki temu, przez co przeszła. To był okres 1938-1948, który poprowadził ją przez całą wojnę i jej najważniejszy czas" - tak o filmie opowiadała aktorka. 

Lee Miller zaczynała od kariery modelki w latach 20., jednak po krótkim czasie stanęła po drugiej stronie obiektywu, stając się fotoreporterką. Po wybuchu wojny pracowała jako fotoreporterka wojenna. Stała się rozpoznawalna po tym, gdy światło dzienne ujrzały jej fotografie z wyzwalanych obozów koncentracyjnych. Między innymi dzięki nim świat dowiedział się o zbrodniach, których dopuszczała się III Rzesza na społeczności żydowskiej.

Zobacz wideo "Ammonite". Lesbijska miłość Kate Winslet i Saoirse Ronan w zwiastunie nowego filmu

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: