"Avatar 2" - premiera drugiej części kultowego filmu jeszcze w tym roku! Kiedy produkcja trafi do polskich kin?

"Avatar 2" to jeden z tych filmów, na które niektórzy widzowie czekali latami. Przekonaj się, kiedy dokładnie pojawi się w kinie, by nie przegapić dalszego ciągu opowieści o pięknej, a zarazem tajemniczej planecie Pandora.

"Avatar 2" – premiera światowa

Już od kilku lat zastanawiano się nad tym, kiedy i czy w ogóle powstanie "Avatar 2". Premiera światowa drugiej części tego hitu, czyli produkcji "Avatar: Istota wody", ma mieć miejsce przed rozpoczęciem nowego roku kalendarzowego, a dokładnie 14 grudnia 2022. To jednak nie koniec dobrych wiadomości dla fanów złożonego świata, stworzonego przez Jamesa Camerona. Na kolejne lata zapowiedziano trzy kolejne części tej filmowej opowieści: "Avatara 3" na 20 grudnia 2024 roku, "Avatara 4" na 18 grudnia 2026 roku oraz "Avatara 6" na 22 grudnia 2028.

Twórcy, a także wytwórnia filmowa liczą na spory zysk po ukazaniu się drugiej części. Pierwszy z filmów osiągnął kasowy sukces, dlatego też obecnie przewiduje się, że fani nie zawiodą, natomiast tytuł przyciągnie też nowe osoby. Zwłaszcza że każdy z obrazów (również te, które mają się ukazać w przyszłości) został zaplanowany w taki sposób, by stanowić odrębne dzieło, niewymagające znajomości swoich poprzedników. Obecnie planuje się jedynie dystrybucję filmu do kin.

Zobacz wideo Popkultura odc. 122

"Avatar 2" trailer – co zobaczymy?

Każdy, kogo zainteresowała egzotyczna planeta Pandora, może już zobaczyć zwiastun filmu "Avatar 2". Trailer może rzeczywiście zachwycać i mocno zachęcać do odwiedzenia kin. Nic dziwnego, że obecnie cieszy się on naprawdę sporą oglądalnością. Na pewno interesujące okazują się sceny usytuowane w podwodnym świecie, który ma być zdecydowanie największą atrakcją tej części "Avatara".

 

Choć o fabule najnowszej produkcji nie wiadomo zbyt wiele, można się spodziewać, że ponownie dotyczyć ona będzie pary głównych bohaterów z poprzedniej części filmu, Jake’a Sully’ego oraz Neytiri, którzy postanowili założyć rodzinę na Pandorze.

Jeśli natomiast chodzi o obsadę, na wielkim ekranie pojawią się między innymi:

  • Sam Wortihington jako Jake Sully;
  • Zoe Saldana jako Neytiri;
  • Sigourney Weaver jako Kiri;
  • Stephen Lang jako pułkownik Miles Quaritch;
  • Cliff Curtis jako Tonowari;
  • CCH Pounder jako Moat;
  • Kate Winslet jako Ronal.

Kiedy będzie premiera filmu "Avatar 2" w Polsce?

A kiedy będzie premiera filmu "Avatar 2" w Polsce? Wszystko wskazuje na to, że polska premiera filmu "Avatar: Istota wody" będzie miała miejsce dwa dni po światowej, czyli 16 grudnia 2022.

Zobacz też: Film sensacyjny - Netflix. 13 tytułów, gdzie emocje rządzą na ekranie

Więcej o: