"Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu" - kiedy premiera kontynuacji filmowego hitu Marvela? Sprawdź, co już wiadomo

"Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu" to jeden z bardziej wyczekiwanych filmów tego roku, zwłaszcza wśród miłośników komiksowych adaptacji. Przekonaj się, kiedy produkcja wejdzie do kin, do jakich zmian doszło w obsadzie i co jeszcze wiadomo na temat nadchodzącego obrazu Marvela.

"Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu" – data premiery

Wiele osób zastanawia się, kiedy w kinach pojawi się film "Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu". Data polskiej premiery to 11 listopada 2022 roku, więc stosunkowo niebawem. Warto zauważyć, że choć czasu zostało niewiele, wciąż mało wiadomo na temat samej fabuły produkcji. Najprawdopodobniej wszystkim zainteresowanym pozostanie poczekać do wizyty w kinie i dopiero właściwy seans zaspokoi ich ciekawość.

"Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu" – obsada

Wieść o niespodziewanej śmierci Chadwicka Bosemana, odtwórcy głównej roli w pierwszej części "Czarnej Pantery", wstrząsnęła całym filmowym światem, a także rzeszą fanów produkcji, dlatego przez pewien czas powstanie sequelu stało pod dużym znakiem zapytania. Teraz już wiemy, że jeszcze w tym roku do kin trafi "Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu". Obsada filmu nie będzie się za wiele różnić od wcześniejszej części, choć reżyser, Ryan Coogler, nie obsadził w roli T’Challi nikogo nowego. Na udział w drugiej części filmu nie zdecydował się natomiast Daniel Kaluuya, który w "Czarnej Panterze" wcielał się w postać W’Kabiego.

Na srebrnym ekranie ponownie pojawią się:

  • Letitia Wright jako Shuri;
  • Danai Gurira jako Okoye;
  • Lupita Nyong’o jako Nakia;
  • Winston Duke jako M’Baku;
  • Angela Bassett jako Ramonda;
  • Martin Freeman jako Everett K. Ross.

Do obsady dołączą natomiast:

  • Tenoch Huerta jako Namor;
  • Dominique Thorne jako Riri Williams.
Zobacz wideo Popkultura odc. 122

"Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu" – zwiastun filmu

Czy, mimo braku znaczących wiadomości na temat fabuły, można się dowiedzieć czegoś więcej o filmie "Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu"? Zwiastun produkcji został zaprezentowany na Comic-Conie w San Diego. Obserwując to, co dzieje się na ekranie podczas trwania krótkiego trailera, w początkowej scenie można przyjrzeć się żałobie, jaką przeżywają wszyscy w Wakandzie po śmierci swojego króla. Widzowie zobaczą także koronację nowej władczyni, jak również tajemnicze, wychodzące z wody, błękitne postaci, atakujące Wakandę. Można więc szykować się na potężne starcie dobrze znanych i nowych bohaterów, ogromną porcję wrażeń oraz mnóstwo interesujących efektów specjalnych.

 

Zobacz też: Filmy o górach: nie tylko dla miłośników wspinaczki. Sprawdź najlepsze propozycje na wieczór

Więcej o: