Byliśmy na planie nowej komedii romantycznej. Michał Czernecki: Trafiła kosa na kamień [WYWIAD]

- Można by użyć takiego powiedzienia "nie oszukuj oszusta" i tutaj Maks jest takim oszustem - mówi Michał Czernecki o postaci, którą gra w nowej komedii romantycznej "Skołowani". Byliśmy na planie tej produkcji.

Maks Wandor jest oszustem notorycznym, jest notorycznym kłamcą, podrywaczem i takim przechodzonym bon wiwantem, i to nie są najmilsze słowa pod adresem postaci, którą się gra, ale tutaj nie da się użyć innych - śmieje się Michał Czernecki w rozmowie z Gazeta.pl. - I trafia kosa na kamień - dodaje. Jego partnerką na planie jest Agnieszka Grochowska.

Zobacz wideo

O czym opowiada film "Skołowani"?

Młoda kobieta Anna bierze Maksa za niepełnosprawnego, a ten brnie w kłamstwo, licząc na kolejny łatwy podryw. Anna ma jednak inny plan - przedstawia go swojej starszej siostrze, Julii, która porusza się na wózku (w tej roli Agnieszka Grochowska). Niespodziewanie, cynicznie nastawionego do świata Maksa i pełną energii Julię zaczyna łączyć coś więcej, ale... kłamstwo jako fundament relacji? Czy ta miłość ma szansę?

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Film jest polską wersją francuskiej produkcji. - Po pierwsze, trzeba zadać sobie pytanie: czy skoro film "Tout le monde debout" [tytuł oryginału - red.] już powstał i odniósł sukces, warto robić jego adaptację? - mówi reżyser filmu, Jan Macierewicz. - Zdecydowanie tak! Ten film nie jest tylko komedią romantyczną. Oprócz inteligentnego humoru, widzę w tym filmie drugie, edukacyjnospołeczne dno. Wraz z operatorem, Michałem Pukowcem, chcemy w atrakcyjny sposób opowiedzieć o ludzkich relacjach, o miłości, ale i trudnych czasem wyborach - tłumaczy.

Premiera "Skołowanych" jest zaplanowana na przyszły rok.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: