"Johnny" podbija kina. Tak dobrych wyników oglądalności nie było od dawna

"Johnny" na pełnej petardzie podbija kina i serca widzów. Film w reżyserii Daniela Jaroszka, który w regularnej dystrybucji jest od piątku, zobaczyło już 100 558 osób. Wynik ten zapewnił "Johnny'emu" zdecydowane pierwsze miejsce w zestawieniu box office.

Od stycznia w polskich kinach nie było filmu, który miałby tak dobrą oglądalność w pierwszy weekend wyświetlania: wtedy też największą popularnością cieszyła się produkcja "Kogel Mogel 4", a później film "Gierek". – Z czystym sumieniem mogę ten film polecić każdemu. To absolutnie unikalna historia, w której humor miesza się z poważnymi tematami, ale są one przystępnie podane. Jestem przekonany, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie – mówi reżyser Daniel Jaroszek.

"Johnny" premierę miał podczas 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, gdzie zdobył aż cztery nagrody, w tym tę przyznawaną przez publiczność. Wyróżnieni zostali także Piotr Trojan (główna rola męska), Marta Stalmierska (debiut aktorski, również za film "Apokawixa") oraz Dawid Ogrodnik (Złoty Kangur – nagroda australijskich dystrybutorów filmowych).

Zobacz wideo Dawid Ogrodnik jako Jan Kaczkowski. Byliśmy na planie filmu "Johnny"

"Johnny" z audiodeskrypcją

Lista kin, w których obejrzeć można "Johnny'ego", dostępna jest na stronie z repertuarem. Dbając o komfort wszystkich widzów, dystrybutor zaplanował również seanse w kinach posiadających system AudioMovie, co umożliwia wyświetlanie filmu z audiodeskrypcją, są to: Kino Pod Baranami w Krakowie, Kino Światowid w Katowicach, Kino Światowid w Elblągu, Wadowickie Centrum Kultury, Kino Janosik w Żywcu, Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu, Kino Helios w Sosnowcu, Kino Muza w Poznaniu, Kinoteka – Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, Dolnośląskie Centrum Filmowe we Wrocławiu, BeCeK w Bytomiu, Kino Kryterium w Koszalinie.

O czym opowiada "Johnny"

"Johnny" to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, która wzrusza i inspiruje. Opowiedziana z perspektywy podopiecznego księdza Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego – chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu.

Patryk włamuje się do domu w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A robi to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje przed wyzwaniem walki z chorobą. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.

Twórcy "Johnny'ego"

W rolę charyzmatycznego duchownego Jana Kaczkowskiego wciela się Dawid Ogrodnik. Patryka Galewskiego zagra Piotr Trojan wielokrotnie nagradzany za występ w filmie "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Na ekranie zobaczymy również m.in. Magdalenę Czerwińską, Annę Dymną, Marię Pakulnis, Martę Stalmierską, Witolda Dębickiego, Michała Kaletę i Joachima Lamżę.

Zobacz wideo "Myślisz, że Pan Bóg ma na kogokolwiek w***e?". Zobacz zwiastun z filmu "Johnny"

Za reżyserię filmu odpowiada Daniel Jaroszek, który do tej pory realizował projekty w branży reklamowej. "Johnny" to jego debiut fabularny. Autorem scenariusza jest Maciej Kraszewski, spod którego ręki wyszła również książka "Johnny. Powieść o księdzu Janie Kaczkowskim". "Johnny" powstał we współpracy z rodziną ks. Jana oraz Fundacją im. ks. Jana Kaczkowskiego.

<<Reklama>> Ebook i audiobook "Johnny. Powieść o księdzu Janie Kaczkowskim" Macieja Kraszewskiego są dostępne na Publio.pl >>

Więcej o: