TVP miała szansę wyprodukować "Wiedźmina", ale Kurski "w ogóle nie ogarnia popkultury"

"Wiedźmin" to hit Netfliksa, na który czekali fani sagi Sapkowskiego i gier, które powstały na jej podstawie. Okazuje się, że szansę na wyprodukowanie serialu miała... Telewizja Polska. TVP nie skorzystała z okazji, gdyż "Kurski nie wiedział, z kim rozmawia".

Na każdy sezon "Wiedźmina" czeka mnóstwo fanów prozy Andrzeja Sapkowskiego. Śledzą wiadomości z planu, czytają o nowinkach i ciągle sprawdzają terminy premier. Trzeci sezon serialu jest już nakręcony, ale nie obyło się bez problemów. Pierwszego odcinka na platformie Netflix możemy spodziewać się dopiero w połowie 2023 roku. Oficjalna data nie została natomiast jeszcze podana. 

Zobacz wideo Wywiad z Tomaszem Bagińskim - producentem wykonawczym serialu "Wiedźmin"

Więcej informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl

M?neskin,Wokalista Maneskin o wynikach wyborów we Włoszech: Smutny dzień dla mojego kraju

TVP mogło nakręcić "Wiedźmina". "Kurski nie wiedział, z kim rozmawia i co ma w ręku"

W podcaście Klubu Jagiellońskiego "Szanowne Państwo", którego gościem był Jan Pawlicki, były dyrektor TVP1 i wiceszef redakcji publicystyki TVP Info, usłyszeliśmy informację o tym, że to właśnie TVP miała nakręcić "Wiedźmina". Pomysł ten nie doszedł do skutku i producentem serialu został Netflix. Dlaczego pomysł nie wypalił? Pawlicki winą obarcza Jacka Kurskiego, który "zupełnie nie ogarnia popkultury".

- Na samym początku swojej bytności w TVP umówiłem spotkanie z Jarkiem Sawko i Tomaszem Bagińskim z Platige Image, którzy chodzili i szukali producenta dla serialu "Wiedźmin". Dogadałem spotkanie z Jackiem Kurskim, spotkanie się odbyło. - powiedział Pawlicki w rozmowie z Pawłem Musiałkiem opublikowanej na stronie Klubu Jagiellońskiego. Dodał, że "Kurski nie skorzystał z okazji, bo nie wiedział, z kim rozmawia i nie wiedział, co ma w ręku". 

 

Telewizja publiczna czasów PiS. "Skala upadku autorytetu i wiarygodności Telewizji Polskiej jest duża"

Pawlicki podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość dokonało spustoszenia w TVP i Polskim Radiu. - Skala upadku autorytetu i wiarygodności Telewizji Polskiej jest tak duża, że nie dziwią postulaty likwidacji tej instytucji lub znacznego ograniczenia jej propagandowego oddziaływania. - stwierdził dziennikarz. 

Pawlicki w 2016 roku został dyrektorem TVP1, następnie prowadził program "Teraz My" w TVN i TVN24, był dziennikarzem Discovery Historia oraz reporterem TV Republika. Od maja 2022 roku jest redaktorem naczelnym News24.pl. Prywatnie jest bratem aktora Antoniego Pawlickiego, który znany jest z serialu "Czas Honoru". 

 

Pierwsza polska telenowela o miłości przyciągała miliony widzówPierwsza polska telenowela o miłości przyciągała miliony widzów przed telewizory

Więcej o: