Filmy o wampirach to nie tylko "Zmierzch". Oto 5 produkcji, które warto zobaczyć

Filmy o wampirach najczęściej kojarzą się wielu widzom ze "Zmierzchem". Kinematografia jest jednak bardzo bogata i znajdziemy znacznie więcej produkcji, w których wampiry odgrywają główną rolę.

"Zmierzch" to z pewnością jedna z najpopularniejszych produkcji w ostatnich latach, której tematyka skupia się wokół wampirów. Film ma zarówno wielką rzeszę fanów, jak i przeciwników. Tej drugiej grupie, która przez sagę z Robertem Pattinsonem i Kristen Stewart w rolach głównych, zniechęciła się do filmów o wampirach, polecamy kilka innych produkcji, które mogą zmienić ich zdanie. 

'Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera' - serial o Jeffreyu Dahmerze z Evanem Petersem w głównej roliSerial Netfliksa o seryjnym mordercy. Produkcję skomentował prokurator

Najlepsze filmy o wampirach? Klasyka gatunku, którą powinien obejrzeć każdy

Myśląc o filmach, w których występują wampiry, nie możemy pominąć największej klasyki, czyli "Wywiadu z wampirem". Młody wdowiec Louis (Brad Pitt) rozpacza po stracie ukochanej i chce zostać wampirem. Po 200 latach wywiad z nim przeprowadza reporter (Christian Slater). Film jest pełen retrospekcji i niespodziewanych zwrotów akcji.

 

Kolejną produkcją, której nie można pominąć, jest "Dracula" z 1992 roku. To absolutny majstersztyk, jeśli chodzi o filmy o wampirach. Umiejętnie przeplata grozę, pastisz, dramat i romans. Zakochany hrabia Vlad Dracula dla miłości zrobi wszystko, nawet sprzeda duszę diabłu i przeleje niewinną krew. Jednocześnie coś powstrzymuje go przed zamienieniem ukochanej w wampira.

 

Przenieśmy się teraz do czasów kina niemego. "Nosferatu. Symfonia grozy" to produkcja, od której wszystko się zaczęło. Już sam obraz, który widzimy na ekranie, jest przerażający, a do tego idealnie dobrana muzyka. Wiele osób twierdziło nawet, że odtwórca głównej roli sam jest wampirem! Co ciekawe, w tym roku film obchodzi setną rocznicę.

 
Zobacz wideo "Dzienna zmiana" - komediowy horror od Netfliksa [ZWIASTUN]

Filmy o wampirach mogą także rozbawić do łez. Oto najlepsze przykłady

Filmy grozy nie zawsze muszą być przerażające. Jest kilka produkcji, w których groza przeplata się z czarnym humorem oraz grami słownymi. "Co robimy w ukryciu?" idealnie się w to wpisuje. Produkcja nakręcona została w stylu mockumentu i pokazuje życie wampirów. Czy różni się czymś od egzystencji zwykłych śmiertelników?

 

Młodszym i starszym widzom polecamy także "Hotel Transylwanię". Niech zachętą będzie fakt, iż twórca stoi za kilkoma klasykami, jak "Laboratorium Dextera", "Atomówki" i "Gwiezdne wojny. Wojny klonów". Dracula jest właścicielem hotelu, w którym gości różne potwory. Wstępu nie mają jednak te najgorsze, czyli... ludzie.

 

Elżbieta Bawarska w 1867 i w serialu NetfliksaJuż nie królowa. Władzę na Netfliksie przejmuje dziś cesarzowa. Cesarzowa Sisi

Więcej o: