Jest już zwiastun filmu o procesie Deppa i Heard. To samo, tylko z gorszymi aktorami

Działająca w Stanach Zjednoczonych platforma streamignowa Tubi właśnie opublikowała zwiastun filmu fabularnego, który przedstawi historię procesu Johnny'ego Deppa i Amber Heard. Premiera "Hot Take: The Depp/Heard Trial" zapowiedziana jest na piątek.

O powstaniu tego filmu informowaliśmy kilkanaście dni temu. W rolach głównych wystąpią Mark Hapka ("Parallels") jako Depp oraz Megan Davis ("Kości") jako Heard. Oprócz Hapki i Davisa w "Hot Take" występują także Melissa Marty ("Jednostka 19") jako prawniczka Deppa, czyli Camille Vasquez oraz Mary Carrig ("Law & Order True Crime"), która wciela się w Elaine Bredehoft - prawniczkę Heard.

Więcej informacji ze świata filmu znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zwiastun już jest i dużo nam mówi, co to będzie za film

Po zwiastunie można sądzić, że twórcy chcą w równomierny sposób przedstawić obie strony konfliktu. Widzimy Hapkę w roli Deppa, który mówi: "To nie jest życie - nikt nie powinien przez to przechodzić". Z ust Davis w roli Heard możemy usłyszeć: "Mam prawo powiedzieć, co mnie spotkało".

Odnajdziemy także odniesienie do trendu z TikToka, który był na topie podczas procesu. Użytkownicy w filmikach wyśmiewali emocjonalne zeznania Heard. W jednej ze scen widać dziewczynę, która nagrywa filmik i wypowiada słowa na wzór wiosennego trendu ze znanej aplikacji: "Girl just wants some attention!", czyli "Dziewczyny chcą tylko trochę atencji!".

Zobacz wideo "Hot Take: The Depp/Heard Trial"

Film został stworzony w bardzo szybkim tempie od zakończenia sprawy. Adam Lewinson z Tubi tłumaczył, że twórcom zależy, aby uchwycić aktualne ujęcie historii, w której ta sprawa stała się ważnym wydarzeniem w kulturze. Dodał, że chcą stworzyć unikalny obraz tego, co miliony ludzi jeszcze niedawno obserwowało każdego dnia w prasie i internecie. Można sobie zadać pytanie, czy teraz zechcą oglądać po raz kolejny dokładnie to samo, ale z gorszymi aktorami?

Po zwiastunie widać, że pośpiech nie działał na korzyść tej produkcji. Reżyserką filmu jest Sara Lohman ("Dobry szatan") i niestety nie jest ona drugim Wong Kar Waiem, który w niecałe trzy miesiące stworzył cenione na całym świecie arcydzieło filmowe pt. "Chungking Express". 

"Hot Take" pojawi się 30 września na platformie streamingowej Tubi, która jest dostępna w Stanach Zjednoczonych. Póki co, nie wiadomo, czy film zostanie oficjalnie udostępniony w Polsce.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: