Wszystkim księżniczkom Disneya brakuje pewnej części ciała. Zauważyliście jakiej?

Niemal każdy mógłby wymienić, która księżniczka Disneya jest jego ulubioną postacią. Ich historie są podobne, a w wielu przypadkach znamy je wręcz na pamięć. Podczas seansu mogliśmy jednak nie zauważyć jednej rzeczy, a mianowicie, że księżniczkom brakuje jednej części ciała.

Księżniczki Disneya od wielu lat stanowią wzór dla wielu dziewczynek. Chcą być odważne jak Mulan i Merida, mądre jak Bella czy zdolne do poświęceń jak Anna z "Krainy Lodu". Wszystkie te historie łączy jedno: dobro i miłość zawsze zwyciężają. W animacjach przejawia się motyw pocałunku prawdziwej miłości, który budzi je "z transu". Pierwsze produkcje o księżniczkach Disneya łączy jeszcze jedna rzecz — damskim postaciom brakuje bowiem pewnej części ciała

Zobacz wideo "Dziwny świat" - zwiastun. Nowa produkcja Disneya w listopadzie w kinach

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Tylko osoby spostrzegawcze to zauważą. Księżniczki Disneya nie mają jednej części ciała

Zacznijmy od początku. Filmy z księżniczkami Disneya możemy podzielić na trzy generacje. W pierwszej, czyli klasycznej mamy: Królewnę Śnieżkę i 7 krasnoludków, Kopciuszka i Śpiącą Królewnę.

Wygląd postaci inspirowany jest ikonami kobiecości tamtejszych lat. Księżniczki zazwyczaj czekają na prawdziwego księcia, który obdarzy ich miłością i uwolni od wszelkiego zła. Na drodze do szczęścia stoi jednak nikczemna macocha lub czarownica. To nie jest jedyne podobieństwo. Jeśli dobrze przyjrzymy się dłoniom księżniczek, od razu zauważymy, że nie mają one... paznokci.

Kadr z filmu 'Śpiąca Królewna'Kadr z filmu 'Śpiąca Królewna' cda.pl, Walt Disney Pictures

Wokół tego tematu wyrosło mnóstwo mitów. Prawda jest jednak mało magiczna. Chodziło po prostu o zaoszczędzenie czasu i pieniędzy na rysowanie. Zanim wynaleziono animację komputerową, rysownicy musieli tworzyć obrazy ręcznie, a jak wiemy, księżniczki pojawiały się w większości scen. Paznokci nie mają także księżniczki z drugiej generacji: Arielka, Bella, Jasmina, Pocahontas i Mulan oraz przedstawicielka trzeciej generacji, czyli Tiana. 

PocahontasPocahontas cda.pl, Walt Disney Pictures

Nie wszystkie postacie są pozbawione pełnego manicure

Ostatnie filmy Disneya powstały przy użyciu animacji komputerowych. Właśnie dlatego Roszpunka, Merida, Anna oraz Elsa mają pięknie podkreślone paznokcie.

Kadr z filmu 'Kraina lodu. Przygody Olafa'Kadr z filmu 'Kraina lodu. Przygody Olafa' youtube.com/DisneyMusicVEVO

Nie tylko one mogły liczyć na ten przywilej, gdyż wcześniej pełny manicure miały antagonistki. Mało tego, ich paznokcie są mocno wyeksponowane. Wiąże się to z faktem, iż Meleficent, Urszula lub Zła Królowa mają o wiele mniej czasu ekranowego. 

Kadr z filmów 'Śpiąca Królewna' i 'Królewna Śnieżka'Kadr z filmów 'Śpiąca Królewna' i 'Królewna Śnieżka' cda.pl, Walt Disney Pictures

Więcej o: