"Kiedy staję się Snapem, obca mi jest radość i otwartość". Opublikowano zapiski z pamiętnika Rickmana

Alan Rickman to wybitny aktor, którego widzowie na całym świecie pokochali m.in. za rolę Severusa Snape'a w serii filmów o "Harrym Potterze". Teraz fani będą mieli okazję przeczytać jego pamiętnik "Madly Deeply: The Diaries of Alan Rickman", a tym samym poznać aktora od zupełnie innej strony.

Wszystko zaczęło się od kieszonkowego notesu. To w nim Rickman zapisywał daty i miejsca spotkań. Po 20 latach mały notesik stał się pamiętnikiem. Aktor pisał w nim o wszystkim. Czasem była to jednozdaniowa riposta, innym razem opisywał na przykład pracę na planie "Harrego Pottera" i chwalił grę aktorską Daniela Radcliffe, który wcielał się w rolę tytułowego bohatera.

Śpiąca KrólewnaKsiężniczkom Disneya brakuje pewnej części ciała. Wiecie jakiej?

Pamiętnik gwiazdy "Harrego Pottera". "Kapelusz? Dla Snape'a?"

Aktor przestudiował scenariusz pierwszej części przygód młodego czarodzieja bardzo dokładnie. Dlatego też nie umknęła mu jedna rzecz. 

Kapelusz stworzony dla Snape'a. Kapelusz? Dla Snape'a? Na całe szczęście Chris Columbus (reżyser pierwszych dwóch części -przyp.red.) jest poczciwą duszą i można się domyślać, czego chcę.

- cytuje fragmenty pamiętnika "The Guardian". Aktor wspomniał także o tym, że rola Severusa Snape'a zmienia całkowicie jego charakter na planie:

Kiedy staję się Snapem, obce stają mi się radość, rozmowność i otwartość. To nie są dobre cechy na planie.

Aktor krótko opisał także rozmowy z J.K. Rowling, dzięki której wskazówkom zrozumiał głębię postaci Snape'a. Dla Rickmana autorka jest "kimś, kto żyje tymi historiami".

Zobacz wideo Warner Bros. Pictures

Rickman w odtwórcy roli Harrego Pottera widział świetnego... reżysera. "Nie sądzę, żeby naprawdę był aktorem"

W ciekawy sposób aktor ocenił Daniela Radcliffe. Był całkowicie przekonany, że chłopak zostanie dobrym reżyserem lub scenarzystą. Zupełnie nie widział go w roli aktora. 

Jest teraz bardzo skoncentrowany. Poważny i skupiony, ale nie przestaje się przy tym dobrze bawić.

- ma brzmieć jeden ze wpisów.

 

Co ciekawe, Rickman w wielu miejscach pisał bardzo humorystycznie. Po spotkaniu z Radcliffe w 2008 stwierdził:

W jednej minucie miał 12 lat, teraz ma 19. I jest właścicielem mieszkania z trzema sypialniami w Nowym Jorku.

Aktor skrupulatnie opisywał przygody na planach filmowych do 2015 roku. Kiedy zmarł 14 stycznia 2016 roku, pamiętnik uzupełniała małżonka Rickmana. Wstęp do "Madly Deeply: The Diaries of Alan Rickman" napisała Kate Winslet, która u boku aktora zagrała w ekranizacji powieści "Rozważna i Romantyczna". 

 

Pokazała, jak powinny wyglądać księżniczki Disneya. 'Naprawiłaś moje dzieciństwo' (zdjęcie ilustracyjne)Pokazała, jak wyglądałyby księżniczki Disneya, gdyby miały prawdziwe kształty

Więcej o: