Bruce Willis sprzedał swoją "twarz". Wróci na ekrany, ale w innej formie

Aktor znany z takich filmów jak "Szklana pułapka" czy "Pulp Fiction" w marcu wyznał, że z powodu choroby nie będzie już mógł występować w filmach. Jednak nikt nie mówił, że jego twarz już nigdy nie pojawi się w nowych produkcjach. Technologia deepfake sprawi, że Bruce Willis powróci na ekran, nie będąc na planie filmowym.

Aktualizacja: Rzecznik Bruce'a Willisa zabrał głos i dementuje informacje. Powiedział, że: "Willis nie ma partnerstwa ani umowy z firmą Deepcake".

Aktor w marcu ogłosił koniec kariery. Zmaga się z afazją, stanem trwałego uszkodzenia struktur mózgowych, co przekłada się na kłopoty z pamięcią i zaburzenie zdolności mowy. Jednak okazuje się, że Bruce Willis sprzedał prawa do swojego "cyfrowego bliźniaka" stworzonego przez sztuczną inteligencję. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Bruce Willis może zostać z nami na zawsze

"The Telegraph" donosi o tej niezwykłej decyzji, na którą ponad rok temu zdobył się Bruce Willis. Rodzaj jego wizerunku (rodzaj cyfrowej kopii) będzie wykorzystywany w filmach i reklamach dzięki sztucznej inteligencji, która odtworzy jego głos i wygląd. 

Znany aktor jest pierwszą hollywoodzką gwiazdą w historii, która sprzedała prawa do swojego wizerunku pod postacią podobizny czy też "cyfrowego bliźniaka" – dzięki technologii deepfake inny aktor będzie mógł "wcielić się" w Willisa.

Twarz aktora została już raz cyfrowo przypasowana innemu aktorowi. Firma Deepcake zrobiła to w reklamie telewizyjnej w 2021 roku. Aktor pojawił się w materiale, jednocześnie nie będąc na planie zdjęciowym.

 

Tak skomentował decyzję na swojej stronie internetowej:

Spodobała mi się precyzja, z jaką została odtworzona moja postać. To minifilm w typowym dla mnie gatunku komedii akcji. Dla mnie to świetna okazja, by cofnąć się w czasie do lat młodości. Dzięki pojawieniu się nowoczesnej technologii, nawet gdy byłem na innym kontynencie, mogłem się komunikować, pracować i uczestniczyć w kręceniu filmu. To bardzo nowe i interesujące doświadczenie, za które dziękuję całemu zespołowi.

Obecnie specjaliści z firmy Deepcake tworzą jego cyfrową "wersję", która zostanie wykorzystana w reklamie telefonów. To dopiero początek eksperymentowania z tą technologią, ale możemy spodziewać się, że wkrótce może zostać ogłoszony nowy film z "udziałem" Willisa.

Zobacz wideo

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: