Pamiętacie Syriusza Blacka z filmu "Harry Potter"? Aktor ma już 64 lata i jest nie do poznania

Fani Harrego Pottera z pewnością pamiętają Syriusza Blacka, czyli jednego z Huncwotów i ojca chrzestnego tytułowego bohatera. W jego rolę wcielił się Gary Oldman. Od początku swojej kariery kreuje postaci, o których nie można zapomnieć. Jak wygląda teraz?

Syriusz Black to postać wielowymiarowa. Wraz z trójką przyjaciół (Jamesem Potterem, Remusem Lupinem i Peterem Petigriew) tworzył grupę, którą nazywano Huncwotami. Black był ojcem chrzestnym Harrego Pottera i wiele lat spędził w Azkabanie. W filmach o młodym czarodzieju zagrał go Gary Oldman.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie Gazeta.pl

Wcielił się w rolę Syriusza Blacka w Harrym Potterze. Aktor podbił serca widzów

Gary Oldman urodził się 21 marca 1958 roku. Zadebiutował w filmie "Meantime", jednak prawdziwą sławę zdobył dzięki roli Sida Viscousa z Sex Pistols w "Sid i Nancy". Zanim został uwielbianym przez fanów Harrego Pottera Syriuszem Blackiem, wystąpił w wielu innych kultowych filmach. Widzowie docenili go za role w "Szkarłatnej Literze" (1995), "Wiecznej miłości" (1994), "Morderstwie Pierwszego Stopnia" (1995). Oldman znany jest także z serii filmów o Batmanie. W "Batman-Początek" i "Mroczny Rycerz" zagrał policjanta Gordona. 

Aktor bardzo się zmienił i cały czas osiąga sukcesy. Prywatnie długo szukał szczęścia

Oldman uznawany jest za jednego z najlepszych aktorów. Krytycy doceniają jego kunszt aktorski i warsztat, a widzowie chętnie oglądają filmy z jego udziałem. Sam aktor często poświęca się dla roli, na przykład znacznie przytył, by wcielić się w Hermanna J. Mankiewicza (autora scenariusza do "Obywatela Kane’a"). Nie zawsze możemy rozpoznać go na pierwszy rzut oka. Tak było w przypadku roli Winstona Churchilla w "Czasie mroku", księcia Vlada Draculi z "Drakuli" z 1992 roku oraz Alistaira Russella w "Kobiecie w oknie" z 2021 roku.

Gary OldmanGary Oldman Wikimedia Commons

Aktor długo szukał szczęścia w życiu prywatnym. Niedawno obchodził piątą rocznicę ślubu z Gisele Schmid, swoją piątą żoną. Wcześniej ożenił się z Lesley Manville, aktorką Umą Thurman, Donyą Fiorentino oraz Alexandrą Edenborough.

Więcej o: