Będzie nowy "American Pie"! Czy to wielki powrót amerykańskiej szarlotki?

Universal 1440 Entertainment zapowiedziało, że pojawi się nowy "American Pie". Odświeżenie popularnej serii komediowej miałoby dać drugie życie filmom z kategorią "R". Czy nagrywanie kolejnej wersji szarlotki to dobry pomysł? Wytwórnia twierdzi, że jak najbardziej.

"American Pie" to jedna z najbardziej znanych serii komediowych, która od wielu lat bawi widzów. Pierwsza część trafiła do kin w 1999 roku i od razu podbiła ich serca. Kolejne części były wyczekiwane, chociaż nie zawsze spotkały się z dobrą opinią krytyków. Ostatnio głośno mówi się o odświeżeniu serii o "amerykańskiej szarlotce". Twórców nie zatrzymała nawet porażka "American Pie: Dziewczyny rządzą" z 2020 roku.

Zobacz wideo "Infinite Storm". Pierwszy amerykański film Małgorzaty Szumowskiej [ZWIASTUN]

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Będzie nowy "American Pie". To świeży start serii

Chociaż powrót kultowej komedii brzmi ciekawie, to o samej produkcji wiemy niewiele. Szczegóły fabuły owiane są tajemnicą, ale wiemy, że ma być czymś całkowicie nowym. Twórcy określają ją jako "świeży start serii". Pomysłodawczynią fabuły jest  Sujata Day, która grała w serialu "Niepewne" i wyreżyserowała film obyczajowy "Definition Please". 

American Pie. Mało wyszukana komedia, którą pokochali widzowie

Głównym punktem filmu jest wchodzenie w dorosłość. Nastolatki chcą jak najszybciej pozbyć się dziewictwa. Próbują więc wchodzić w związki i liczą, że to będzie pierwszy krok do sukcesu. Zanim uda im się osiągnąć cel, przejdą przez wiele niezbyt przyjemnych prób. Lekko ordynarne żarty spodobały się publiczności i "American Pie" osiągnął sukces. Dzięki temu powstały kolejne części: "American Pie 2" i "American Pie: Wesele", w których pojawiła się oryginalna obsada. Od "American Pie: Wakacje" zastąpili ją inni aktorzy. W 2012 miała miejsce premiera "American Pie: Zjazd Absolwentów", która miała zamykać cały cykl. Tak się jednak nie stało, gdyż w 2020 roku nakręcono kolejną część. "American Pie: Dziewczyny rządzą" zupełnie nie spodobało się fanom.

Więcej o: