Tyle czasu od afery wystarczy? Will Smith wraca na ekrany i znów chce powalczyć o nagrody

2 grudnia w kinach i Apple TV+ zadebiutuje "Emancipation" z Willem Smithem w roli głównej. To jego pierwsza premiera od momentu, gdy spoliczkował na scenie Chrisa Rocka, kilka minut później odebrał Oscara dla najlepszego aktora, a potem na długo stał się niewygodnym członkiem obsady dla filmowców.

W "Emancipation" Will Smith gra niewolnika przemierzającego Luizjanę w drodze ku wolności, a akcja rozgrywa się w czasie wojny secesyjnej. 

Zobacz zwiastun nowego filmu Willa Smitha

Zobacz wideo "Emancipation" [ZWIASTUN]

Will Smith, choć w tym roku odebrał Oscara za najlepszą rolę pierwszoplanową, przez kolejne 10 lat nawet jeśli zdobędzie statuetkę, nie odbierze jej osobiście. Aktor ma zakaz wstępu na galę rozdania Oscarów i inne wydarzenia organizacji po tym, jak spoliczkował Chrisa Rocka za żart o Jadzie Pinkett Smith.

Niewidzialna WojnaVega sam się znokautował. Boleśnie niskie wyniki po premierze "Niewidzialnej wojny"

Zakaz wstępu na wydarzenia Akademii Filmowej to niejedyne konsekwencje, jakie spotkały aktora. Po tym, jak zaatakował prowadzącego ceremonię oscarową, Netflix i Sony wstrzymały prace nad filmami, w które był zaangażowany Will Smith. W Apple TV+ też kombinowali, co robić z "Emancipation". Mówił o tym np. reżyser filmu w rozmowie z serwisem Deadline. Antoine Fuqua tłumaczy:

Jako filmowiec chcesz, aby twoja praca była upubliczniona, zwłaszcza coś tak ważnego. Ludzie z Apple, za kulisami, również się o to starali, próbując poruszać się po grząskim terenie. Nigdy nie przestali mówić o premierze filmu, myśląc, kiedy byłby najlepszy dla niej czas.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kirsten Dunst w 'Wywiadzie z wampirem'Grała w "Wywiadzie z wampirem" u boku Toma Cruise'a. Jak teraz wygląda Kirsten Dunst?

A zdaniem pierwszych osób, które widziały już "Emancipation", film ma szanse na nagrody - w tym za rolę dla Smitha. Tym bardziej, że Apple TV+ ma dobrą passę, bo Oscara dla najlepszego filmu zdobył ostatnio ich "CODA".

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: