Kiedyś były nierozłączne. Gwyneth ukradła jej rolę i zdobyła za nią Oscara

Gwyneth Paltrow swego czasu bardzo przyjaźniła się z Winoną Ryder. To, jak można przeczytać w Yahoo!, Paltrow przedstawiła Winonie Ryder Matta Damona, gdy sama spotykała się z Benem Affleckiem. Oba te związki nie przetrwały, a od końca lat 90. same aktorki nie utrzymują ze sobą bliskich relacji.

Gwyneth Paltrow za rolę w "Zakochanym Szekspirze" Johna Maddena w 1999 roku odebrała Oscara, ale - jak piszą zagraniczne media - ta rola kosztowała przyjaźń.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Scenariusz filmu poróżnił przyjaciółki? Teoria spiskowa wokół Gwyneth Paltrow i Winony Ryder wiecznie żywa

Na początek zaznaczmy, że sama Paltrow zaprzecza, ale od lat krążą plotki, że w 1997 roku zobaczyła leżący na biurku przyjaciółki scenariusz "Zakochanego Szekspira". Wersje są różne - jedni twierdzą, że go wtedy zabrała, inni, że po prostu zadbała o to, by pokazać się reżyserowi i producentom. Tak czy inaczej, rolę dostała i później została za nią wyróżniona Oscarem.

Paltrow w 2015 roku zapewniała, że to "miejska legenda" i o żadnej kradzieży nie może być mowy. Przyznała jednak, że nie miała z Ryder kontaktu od lat. Fani aktorek, którzy uwielbiają snuć na temat ich relacji teorie spiskowe, są więc przekonani, że coś jest na rzeczy (technicznie rzecz biorąc, Paltrow zaprzeczyła tylko kradzieży papierowej wersji scenariusza) i przywołują jeszcze jeden przykład, który miałby świadczyć o tym, że ta przyjaźń zakończyła się konfliktem.

Zobacz wideo Kto jest królem polskiej komedii romantycznej? Zwycięzca mógł być tylko jeden [Popkultura Extra]

Paltrow jeszcze w 2009 roku miała bowiem opisać sprawę "wrogiej przyjaciółki", która kiedyś próbowała jej zaszkodzić. W newsletterze pisała:

Powstrzymałam się od walki. Próbowałam być ponad to. Ale pewnego dnia usłyszałam, że tej osobie przytrafiło się nieszczęście, coś upokarzającego. Moją reakcją była głęboka ulga i… szczęście. I tyle było z bycia ponad to.

Wiele osób skojarzyło ten wpis z aresztowaniem Winony Ryder w 2001 roku za kradzież w sklepie. Paltrow nigdy tego nie potwierdziła ani nie zaprzeczyła.

Swoją drogą, "Zakochany Szekspir" zdobył siedem Oscarów i dzisiaj jest uważany za jeden z najbardziej przecenianych filmów w historii nagród. Jeśli chodzi o Paltrow, w ostatnich latach grała głownie Pepper Potts w serii filmów o Avengersach. Winonę Ryder można z kolei oglądać w "Stranger things" Netfliksa.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: