Zamieszkała pod jego domem. Pierce Brosnan wniósł do sądu o zakaz zbliżania się

Pierce Brosnan podjął kroki prawne przeciwko domniemanej stalkerce, która zamieszkała w samochodzie pod jego domem w Malibu. Rozprawa ma się odbyć w październiku, a aktor wnioskuje o zakaz zbliżania się do niego i jego rodziny.

Jako pierwszy o sprawie poinformował amerykański portal The Blast, który dotarł do do dokumentów złożonych przez Brosnana. Wniósł o natychmiastowe ustanowienie czasowego zakaz zbliżania się dla 55-letniej kobiety, która została zidentyfikowana jako Michelle Welch Mulready. 

Więcej ciekawych informacji ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie Gazeta.pl >>

Stalkerka zamieszkała pod domem gwiazdora

Kobieta zaparkowała pod domem aktora i nieustannie tam przesiaduje. W dokumentach sądowych można znaleźć informację, że zamieszkała tam 5 września. Aktor od tego czasu dwukrotnie dzwonił do biura szeryfa hrabstwa Los Angeles z prośbą o usunięcie kobiety spod swojej posesji. Brosnan miał mu powiedzieć, że prześladuje także jego rodzinę i gości.

Jednakże policja nie mogła tego zrobić, dlatego zasugerowała Brosnanowi wniesienie wniosku o zakaz zbliżania się. Aktor twierdzi, że początkowo domniemana prześladowczyni przekonywała go, że poszukuje Dicka Van Dyke'a, którego podobiznę ma wytatuowaną na ramieniu. Tymczasem, gdy zorientowała się, że dom pod którym się zatrzymała należy do aktora, który w przeszłości grał Jamesa Bonda, to postanowiła tam pozostać.

Aktor przyznał, że kobieta nie groziła mu bronią ani nie wyrządziła żadnej krzywdy. W czasie odkąd tam przesiaduje, kobieta zaczepiła go, przekazując mu dwie "dziwne notatki". W pierwszej znalazła się prośba o 1500 dolarów, które chciałaby przeznaczyć na nowe opony. Natomiast w drugiej znalazł się narysowany przez nią obrazek, który miał był inspirowany postacią Brosnana.

Tymczasowy zakaz zbliżania dla kobiety jest w mocy do 25 października. Wtedy ma odbyć się rozprawa, podczas której sąd zadecyduje o ustanowieniu zakazu na czas od trzech do pięciu lat. Do tego czasu kobieta nie może zbliżać się na odległość mniejszą niż 400 jardów (czyli ok. 365 metrów) od domu Brosnana, a także miejsc, w których bawią się jego dzieci.

Zobacz wideo Popkultura odc. 125

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: