Voldemort z "Harry'ego Pottera" wygląda groźnie? Plany były jeszcze gorsze

Wszyscy ludzie, którzy oglądali jakikolwiek film z serii o Harrym Potterze kojarzą postać Lorda Voldemorta z Ralphem Fiennesem, który odgrywa go od czwartej części serii. Jednak pierwotny zamysł na wygląd tego bohatera był inny.

Ralph Fiennes w roli Lorda Voldemorta pojawił się dopiero w "Harrym Potterze i Czarze Ognia", czyli w czwartej części filmu. Aczkolwiek sama postać pojawiła się już w pierwszej części serii, czyli w "Kamieniu filozoficznym". Mogliśmy wtedy zobaczyć twarz Richarda Bremmera na tyle głowy profesora Quirrella. Jednak pierwszy pomysł na wygląd Lorda Voldemorta diametralnie różnił się od tego, co wszyscy znamy.

Więcej informacji ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Oryginalny projekt Voldemorta o wiele bardziej przeraża

W internecie z łatwością można odnaleźć zdjęcia pierwotnego modelu głowy Quirella/Voldemorta. Wygląd największego wroga Harry'ego Pottera jest o wiele bardziej zwierzęcy. Wielu ludzi mówi o tym, że gdyby faktycznie postać Voldemorta wyglądała w ten sposób, to byłaby o wiele bardziej koszmarna i przerażająca. Komentujący zwracają też uwagę na to, że ten wygląd mógłby spowodować, że film nie mógłby być wtedy określany mianem "familijnego". Tak prezentuje się model:

Tracąca kolor szata Voldemorta

Lord Voldemort często też bywał nazywany Tym, Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać albo Czarnym Panem. Jego wygląd był bardzo charakterystyczny. Jego twarz była bardzo oślizgła i wyglądem przypominała węża, a jego odzieniem była długa i czarna szata, która systematycznie z każdą częścią stawała się coraz bardziej wyblakła.

Ta ciekawostka nie jest jednak zbyt dostrzegalna przez fanów. Dlatego kilka lat temu studio Warner Bros opublikowało post na Instagramie poświęconym światu Harry'ego, na którym opisuje ten zabieg.

 
Zobacz wideo Popkultura odc. 125

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: