Gwiazda serialu "Opowieści podręcznej" ma polskie korzenie. Chwali się, że to "jej pierwszy język"

"Opowieść Podręcznej" opowiada o Republice Gileadu, w której panuje teokracja, a kobiety nie mają nic do powiedzenia. Społeczeństwo jest podzielone na kasty. Najwyższą pozycję wśród kobiet zajmują żony komendantów. Aktorka wcielająca się w rolę jednej z nich ma polskie korzenie.

Serial "Opowieść podręcznej" szturmem zdobył serca widzów. To dystopijna opowieść, w której rządzą mężczyźni, a kobiety nie mają żadnych praw. Produkcja zachwyca ciekawymi wątkami i dialogami, a postaci są wielowymiarowe. Główną bohaterką jest June, która w nowej rzeczywistości (wkrótce po powstaniu Gileadu) staje się podręczną i trafia do domu komendanta Waterforda. Tam poznaje jego żonę Serenę Joy, którą zagrała Yvonne Strahovski.

Zobacz wideo "Gang zielonej rękawiczki". Opowieść o szlachetnych złodziejkach, które muszą po napadzie ukryć się w domu starców [ZWIASTUN]

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Serial "Opowieść podręcznej" przyniósł jej sławę. Aktorka wystąpiła też w innych produkcjach

Zanim Yvonne Strahovski została Sereną Joy Warford, zagrała w wielu innych produkcjach. Fani "Dextera" mogą ją pamiętać z roli Hannah McKay. Wystąpiła również w "Chucku", "Ja, Frankenstein" i "Elicie Zabójców". Największą sławę przyniosła jej rola żony komendanta Waterforda w "Opowieści podręcznej". Jej bohaterka odegrała znaczącą rolę w tworzeniu Republiki Gileadu. 

 

Yvonne Strahovski jest silnie związana z Polską. Płynnie mówi po polsku

Aktorka wielokrotnie w wywiadach wspominała, że polski to "jej pierwszy język". Dlaczego? Otóż okazuje się, że jej rodzice są Polakami, którzy wyemigrowali do Australii. Yvonne urodziła się w Sydney. Tam też ukończyła studia. Aktorski dyplom zdobyła w University of Western Sydney. Aktorka wcześniej nosiła nazwisko Strzechowski. Zmieniła po tym, jak przeprowadziła się do Hollywood. Yvonne Strahowski powtarza, że jest silnie związana z Polską, a w wywiadach chwali się tym, że płynnie mówi po polsku.

 
Więcej o: