Filmy, których zakończenia trudno zrozumieć. Ile z nich sprawiło ci kłopot?

Niektóre zakończenia filmów potrafią wprowadzić widza w niemałą konsternację. Na szczęście, gdy nie możemy ich zrozumieć, na pomoc przychodzi wyszukiwarka Google z gotowym rozwiązaniem. Przedstawiamy najpopularniejsze filmy, których zakończenia wprowadzają zamęt w głowie.

Jak wytypowano najtrudniejsze zakończenia filmów? Wybrano 80 produkcji kinowych z trudnymi zakończeniami, które następnie poddano analizie. Jak czytamy w serwisie Top10Casinos, przy pomocy internetowego narzędzia Ahrefs Keyword Explorer udało sprawdzić się, ile osób wyszukiwało frazy, które pomogłoby znaleźć wyjaśnienie zakończenia danej produkcji. Analitycy informują jednocześnie, że zebrane dane dotyczą okresu od 15 sierpnia do 14 września 2022 roku.

Zobacz wideo "Nie martw się, kochanie" - o tym filmie jest głośno, ale nie z tych powodów, co powinno

Najtrudniejsze zakończenia filmów. Na pierwszym miejscu "Wyspa tajemnic"

"Wyspa tajemnic" z 2010 roku to zdaniem widzów film z najtrudniejszym zakończeniem. Aby dowiedzieć się, co kryje w sobie zakończenie, frazy kluczowe były wpisywane przez widzów w wyszukiwarce Google aż 56200 razy. Akcja filmu rozgrywa się w 1954 roku na wyspie Zatoki Bostońskiej. To właśnie tam znajduje się szpital dla obłąkanych przestępców, a dwóch szeryfów zajmie się sprawą zniknięcia kobiety. Kiedy nad wyspę nadciąga huragan, a łączność z resztą świata zostaje zerwana, rozpoczyna się śledztwo, które przyniesie nieoczekiwany finał. W główną rolę w "Wyspie tajemnic" wcielił się Leonardo DiCaprio.

 

Najtrudniejsze zakończenia filmów. Na liście sporo horrorów, ale nie tylko

W rankingu najtrudniejszych zakończeń filmów pojawiło się wiele horrorów. Wśród nich znajdują się m.in.:

  • "Midsommar. W biały dzień" z 2019 roku,
  • "Dziedzictwo. Hereditary" z 2018 roku,
  • "Lightouse" z 2019 roku,
  • "To my" z 2019 roku,
  • "Lśnienie" z 1980 roku,
  • "Mother" z 2019 roku,
  • "W wysokiej trawie" z 2019 roku.

Na liście filmów z najtrudniejszymi zakończeniami pojawiły się też filmy znane szerszej publiczności. Wśród nich znalazł się m.in. "Joker" z 2019 roku, który opowiada o strudzonym życiu komiku, który popada w obłęd i staje się psychopatycznym mordercą

 

Można tam znaleźć również głośny film "Parasite" z 2019 roku, który jest uznawany za wręcz mistrzowską i trzymają w ciągłym napięciu opowieść. Zwyczajni ludzie będą starali się zająć miejsce bogaczy i nie cofną się przed niczym, by sięgnąć po wymarzone.

 
Więcej o: