Katarzyna Warnke i Krzysztof Stramowski ogłosili rozstanie. Ich związek zaczął się od grania małżeństwa w kryzysie

Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski wydali wspólne oświadczenie o zakończeniu małżeństwa. Pobrali się w 2016 roku, rok wcześniej spotkali się na planie filmu "W spirali", w którym grali główne role.

"Przechodzące kryzys małżeństwo udaje się na wycieczkę. Po drodze zabiera autostopowicza" - tak wygląda krótki opis filmu "W spirali" Konrada Aksinowicza z 2015 roku. Przed premierą filmu w czerwcu 2016 roku Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski byli już oficjalnie parą. Aktorka opowiadała w jednym z wywiadów o tym, jak to się zaczęło:

Nasz związek zaczął się pod koniec prób. Na planie staraliśmy się zachować względną higienę pracy i nie okazywać sobie uczuć. To było bardzo dobre rozwiązanie, bo zaczęliśmy zdjęcia od scen dużych napięć i agresywnych kłótni. Musieliśmy zbudować napięcie oparte na ogromnej niechęci, jaką Agnes i Krzysztof czuli do siebie nawzajem. Kiedy wróciliśmy z planu do domu poczuliśmy, że musimy odsunąć na bok to, co wydarzyło się w ciągu ostatnich tygodni i zbudować nasz związek od początku.

Bohaterowie "W spirali" od poznanego autostopowicza dostają "lekarstwo", które pogrąża ich w stanie między halucynacją i jawą. Coś, co miało ich "uleczyć" sprawia, że odkrywają karty dotyczące ich toksycznego związku. Producentkę i aspirującego aktora łączą bowiem nie tylko małżeństwo, ale też sprawy zawodowe, a dzielą m.in. konflikty, jej niewypowiedziane żale i jego zdrady.

Zobacz wideo "W spirali" - zwiastun. Na planie tego filmu poznali się Warnke i Stramowski

Film znalazł się w konkursie Inne spojrzenie na festiwalu filmowym w Gdyni, ale nie zawojował tej imprezy. Zdecydowanie więcej mówiło się potem właśnie o związku Warnke i Stramowskiego, który był efektem tego projektu. "Tekst Aksinowicza i Julity Olszewskiej naszpikowany jest sztucznie brzmiącymi dialogami i powierzchownymi refleksjami, z kolei Warnke i Stramowski nie są w stanie unieść filmu wyłącznie ekranową charyzmą" - oceniał Michał Walkiewicz z Filmwebu. Jan Dąbrowski z Film.org.pl zarzucał z kolei, że to produkcja, która nie wciąga widza:

W filmie pobrzmiewa wiele znanych motywów, które mogłyby wynikać z kreatywnej inspiracji. Pojawiły się opinie, że 'W spirali' nawiązuje do 'Noża w wodzie', 'Pi', czy nawet 'Pikniku pod Wiszącą Skałą'. Bardzo śmiała teza. Równie dobrze można założyć, że każda filmowa scena ze schodami czerpie z najsłynniejszej sceny z 'Pancernika Potiomkina'. Inspiracje inspiracjami, ale nie można mylić ich z przypadkiem. Dzieło Aksinowicza dane mi było obejrzeć podczas wrocławskiego FAF-u, a po projekcji odbyło się spotkanie z Katarzyną Warnke i Piotrem Stramowskim. Odtwórczyni roli Agnes przyznała, że 'W spirali' to obraz bardzo osobisty i istotny dla związku, w którym są, na planie rodziło się wzajemne uczucie. Jest to niewątpliwie ważne doświadczenie – ale tylko dla nich.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski ogłosili rozstanie

W życiu prywatnym aktorska para doczekała się córeczki. Tuż po imprezie Party Fashion Night 2022, która odbyła się 11 października 2022 roku i na której aktorzy pozowali na ściance osobno, wydali wspólne oświadczenie. W mediach społecznościowych napisali, że podjęli decyzję o rozstaniu.

"Była to decyzja trudna, lecz konieczna, aby każdy z nas mógł na nowo budować swoje życie. W trosce o dobro naszej córki, która jest dla nas najważniejszym priorytetem, prosimy o poszanowanie naszej prywatności" - napisali, podkreślając, że jest to jedyny komentarz do tej sytuacji, jakiego mogą spodziewać się media i fani.

 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: