Polka podbija meksykańską telewizję! Ludwika Paleta przyznaje, że tęskni tam za smakiem ogórków kiszonych

Ludwika Paleta do Meksyku wyjechała z rodzicami jako 2-letnia dziewczynka. Obecnie jest jedną z najpopularniejszych aktorek w Ameryce Łacińskiej. Produkcje z jej udziałem w wielu krajach znajdują się w zestawieniach TOP10 polecanych na Netfliksie.

Więcej ciekawych artykułów o sferze kultury znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo "Desperados". Zaskakująca komedia o podróży do Meksyku zdesperowanej kobiety i jej przyjaciółek [ZWIASTUN]

Ludwika Paleta Paciorek przyszła na świat w 1978 roku w Krakowie. Jej tata grał jako skrzypek w Piwnicy Pod Baranami. W Meksyku był kilkakrotnie. Któregoś dnia usłyszał, że w tamtejszej orkiestrze szukają skrzypków i postanowił wraz z rodziną wyjechać do Ameryki Łacińskiej. Ludwika miała wówczas 2 lata. 

Jest jedną z najpopularniejszych aktorek w Meksyku. Jak rozpoczęła się kariera Ludwiki Palety? 

Na pierwszy casting zabrała ją siostra Dominika w wieku 8 lat. Już wtedy rozpoczęła się jej przygoda z aktorstwem. Pierwszą poważną rolę otrzymała natomiast w 1989 roku w telenoweli "Carrusel", a trzy lata później otrzymała główną rolę u boku Gaela Garci Bernala w serialu "El Abuelo y Yo". Zdobywała coraz większą popularność, a w 2002 roku zaliczyła także debiut filmowy. 

Ponadto w 2007 roku znalazła się na liście 50. najpiękniejszych kobiet według latynoskiego wydania magazynu "People".

 

Czy Ludwika Paleta tęskni za Polską? Zdradziła to w jednym z wywiadów

Prywatnie Paleta jest związana z synem byłego prezydenta Meksyku, Emiliano Salinas. Jest to jej drugi mąż. Pierwszego poznała, zanim rozpoczęła studia, ale uczucie nie przetrwało. Doczekała się natomiast trójki dzieci, w tym jedno z pierwszego małżeństwa. 

Ludwika od lat mieszka w Meksyku, ale nie ukrywa, że Polska jest jej bliska. -  Ja czuję się Meksykanką i trochę Polką. - wyznała. Obecnie w Polsce mieszka jej tata. Paleta przyznaje, że polskie smaki, to coś, za czym z pewnością tęskni. - Mój tato robi pyszne ogórki kiszone i tu w Meksyku mi nie smakują tak samo. Zapachy: koperek, kminek, pierogi, kapusta kiszona, barszcz. Odkąd nie ma mojej mamy, to gotuje mój tata. Ja bym chciała zostawić tę tradycję dla moich dzieci – powiedziała.

Więcej o: