Emma Watson i inni aktorzy czule żegnają filmowego Hagrida

Robbie Coltrane, który jest najbardziej znany z roli gajowego Hagrida w serii filmów o Harrym Potterze zmarł nagle w piątek w wieku 72 lat. Gwiazdy filmowe, które miały okazję z nim współpracować składają mu hołd w mediach społecznościowych. W szczerych i wzruszających słowach pożeganała go m.in. Emma Watson.

Robbie Coltrane przez dekadę wcielał się w rolę Hagrida - gajowego i strażnika kluczy w Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart w serii filmie o Harrym Potterze. Zmarł nagle w szpitalu Forth Valley Royal w Larbert w Szkocji w wieku 72 lat. Od lat borykał się z ciężką chorobą reumatyczną. 

Więcej ciekawych informacji ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Popkultura odc. 126

Aktorzy z filmów o "Harrym Potterze" żegnają kolegę z planu

Chwilę po ogłoszeniu śmierci przez jego agentkę Belindę Wright, głos w sieci zabrali J.K. Rowling i Daniel Radcliff, którzy powiedzieli, że praca u jego boku była ogromnym zaszczytem. Obsada "Harry'ego Pottera" spotkała się pierwszy raz w 2000 roku i przez kolejną dekadę razem pracowali przy kolejnych filmach o świecie magii i czarodziejów.

Młodzi aktorzy, który zaczynali swoje kariery, pracując przy pierwszej części serii "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" od początku znaleźli w Robbiem sprzymierzeńca. Filmowy Fred Weasley, czyli James Phelps w pożegnalnym wpisie wspomniał o początkach pracy, gdzie Robbie okazał się dużym wsparciem: "Będzie brakować mi swobodnych pogawędek na wszelkie możliwe tematy pod słońcem. I nigdy nie zapomnę wrześniowego dnia 2000 roku, kiedy Robbie Coltrane podszedł do zestresowanego 14-latka podczas pierwszego dnia na planie i powiedział »Ciesz się tym, będziesz świetny«".

Na wyjątkowy wpis zdecydowała się Emma Watson, która wcielała się w postać młodej czarodziejki Hermiony Granger. W relacji na Instagramie zamieściła zdjęcie z aktorem i zamieściła pod nim wzruszający tekst, z którego wynika, że aktor prywatnie był tak samo dobry i czuły, jak odgrywana przez niego postać:

Robbie był jak najweselszy wujek, jakiego kiedykolwiek miałam. Jednak przede wszystkim był bardzo opiekuńczy i współczujący zarówno kiedy byłam dzieckiem, jak i dorosłą kobietą. Jego talent był tak ogromny. Nic dziwnego, że grał giganta. Potrafił wypełnić KAŻDĄ przestrzeń swoim blaskiem

W dalszej części wpisu zwraca się bezpośrednio do aktora. Mówi o tym, że aktor był dla niej i innych kolegów i koleżanek z planu wzorem do naśladowania i wielką ostoją podczas wielu godzin pracy na planie filmowym: 

Robbie, jeśli kiedykolwiek uda mi się być tak samo dobra na planie filmowym, jak Ty dla mnie będę na planie filmowym, to obiecuję, że zrobię to w Twoim imieniu i ku Twojej pamięci. Wiedz, jak bardzo Cię uwielbiam i podziwiam. Naprawdę będzie mi brakowało Twojego uroku, przezwisk, ciepła, uśmiechu i uścisków. Uczyniłeś z nas rodzinę. Wiedz, że właśnie tym dla nas byłeś. Nie było lepszego Hagrida. Sprawiłeś, że bycie Hermioną przynosiło wiele radości

Screenshot z instagramowej relacji Emmy WatsonScreenshot z instagramowej relacji Emmy Watson instagram / @emmawatson

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: