"The Crown" przedstawi domniemany spisek Karola przeciw Elżbiecie II. "Ludzie powinni to bojkotować"

Do premiery piątego sezonu "The Crown" został niecały miesiąc, a serial już wywołuje ogromne kontrowersje. W jednym z odcinków ma zostać przedstawiony domniemany spisek Karola przeciw królowej Elżbiecie II. Sprawę skomentował były premier Wielkiej Brytanii.

Jak informuje Daily Mail, otoczenie rodziny królewskiej dowiedziało się, jak będą wyglądać odcinki nowego sezonu "The Crown" jeszcze przed premierą piątego sezonu. Okazuje się, że niektóre wątki wywołały falę oburzenia. Sprawę postanowił skomentować nawet były premier Wielkiej Brytanii. 

 
Zobacz wideo Gwiazdy "The Crown" zdradzają kulisy produkcji

Więcej wiadomości na stronie Gazeta.pl

"The Crown" wywołuje kontrowersje. Pokaże spisek księcia Karola przeciwko królowej Elżbiecie II?

Odcinek "Syndrom Królowej Wiktorii" 5. sezonu "The Crown" ma skupiać się na domniemanym spisku księcia Karola przeciwko własnej matce. O co dokładnie chodzi? Wówczas jeszcze następca tronu miał podobno chcieć, aby Elżbieta II ustąpiła mu miejsca na tronie. Pomysł ten miał być rzekomo konsultowany z ówczesnym premierem Johnem Mayorem. Wątek ten jest jednak tylko fikcją literacką, którą wymyślili scenarzyści "The Crown". 

 

"To złośliwe bzdury". Przyjaciele rodziny królewskiej namawiają do bojkotu serialu

John Mayor przesłał do "The Mail on Sunday" komunikat:

Wszystkie rozmowy jeden na jeden, które widzicie w serialu, są czystą fikcją. Zostały stworzone po to, by zapewnić dramatyczny efekt i by osiągnąć cele marketingowe, bez względu na prawdę. Ludzie powinni to bojkotować. (...) To są złośliwe bzdury.

Otoczenie rodziny królewskiej uznało, że serialowe wątki są bardzo krzywdzące i przykre, szczególnie że kilka tygodni temu pożegnali królową Elżbietę II. Bliski przyjaciel króla Karola III Jonathan Dimbley stwierdził, że "The Crown jest pełne bzdur, ale to już jest szczyt bzdur". - Ludzie muszą wiedzieć, że rzeczy, które dzieją się w "The Crown" są zmyślone i, że to fikcyjna adaptacja wydarzeń historycznych. - stwierdził natomiast biograf rodziny królewskiej, Sally Bedell Smith. 

 
Więcej o: