Córka żegna Robbie'ego Coltrane'a. Nie musiała nawet komentować, zdjęcie mówi wszystko

Robbie Coltrane zmarł w piątek w wieku 72 lat. Choć agent, informując o śmierci aktora znanego m.in. z roli Hagrida, nie podał przyczyny śmierci, rodzina podziękowała lokalnemu szpitalowi. Córka Coltrane'a zamieściła też w sieci wzruszające zdjęcie z ojcem.

Alice McMillan podzieliła się zdjęciem, na którym przytula i całuje w czubek głowy Robbie'ego Coltrane'a. Jako komentarz do fotografii zdecydowała się jedynie na emoji - czarne serce.

Alice McMillan i Robbie ColtraneAlice McMillan i Robbie Coltrane Instagram /Alice McMillan_

Aktor od 1989 do 2004 roku był w związku z Rhondą Gemmell, z którą miał dwoje dzieci: urodzoną w 1998 roku Alice i starszego od niej sześć lat Spencera.

Robbie Coltrane nie żyje. 

"Będzie zapamiętany przez dziesięciolecia jako Hagrid"

Coltrane od lat zmagał się z ciężką chorobą reumatyczną, ale nie podano do wiadomości przyczyny śmierci aktora. Jego agentka Belinda Wright przekazała jednak, że Robbie Coltrane zmarł w szpitalu w Szkocji. Powiedziała:

Będzie zapamiętany przez dziesięciolecia jako Hagrid. Ta jego rola przynosiła radość dzieciom i dorosłym na całym świecie. Był wspaniałym aktorem, był też niesamowicie inteligentny i genialnie dowcipny. Po 40 latach bycia jego agentką będę za nim tęsknić.
Zobacz wideo Young adult fiction, czyli co ma trafiać do nastolatków

Sam Coltrane też w jednym z wywiadów mówił o tym, że choć za jakiś czas jego już nie będzie, to Hagrid pozostanie z widzami na zawsze... Aktora pożegnali publicznie m.in. autorka książek o Harrym Potterze J.K. Rowling, pisząc, że nie znała drugiej takiej osoby jak on. Zamieściła też ich wspólne zdjęcie:

Wzruszająco pożegnali filmowego Hagrida także młodzi aktorzy serii, np. Emma Watson, która grała Hermionę, a także Daniel Radcliffe, czyli odtwórca roli Harry'ego Pottera.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: