Spędzili razem 30 lat. Żona Pawła Nowisza zmarła niespełna rok po nim tuż przed rocznicą

11 października 2022 roku zmarła Wanda Wieszczycka-Nowisz, wdowa po Pawle Nowiszu. Aktorka miała 78 lat. Fani serialu "M jak Miłość" kojarzyć mogą ją z roli pani Danuty, opiekunki Antosia Zakrzewskiego. Częściej grywała jednak na deskach teatralnych, na przykład w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie.

Wanda Wieszczycka-Nowisz zmarła 11 października 2022 roku, czyli niecały rok po śmierci ukochanego męża Pawła Nowisza, który odszedł 15 października 2021 roku. Miała 78 lat. Smutną wiadomość przekazał Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie. 

Zobacz wideo "W spirali" - zwiastun. Na planie tego filmu poznali się Warnke i Stramowski

Więcej wiadomości znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Kadr z serialu '07 zgłoś się' Zdzisław Tobiasz nie żyje. Aktor był znany z roli w serialu "07 zgłoś się"

Byli małżeństwem przez ponad 30 lat. Zrozumieli, że są sobie pisani

Paweł Nowisz nie miał szczęścia w miłości. Pierwszy ślub zakończył się rozwodem, a kolejne małżeństwo przedwczesną śmiercią żony. To była ogromna tragedia dla aktora, ale nie był wtedy sam. Pocieszała go koleżanka ze studiów, Wanda Wieszczycka. Z czasem ich przyjaźń przerodziła się w miłość. Razem występowali na deskach teatru i wkrótce zrozumieli, że nie mogą bez siebie żyć. Postanowili więc wziąć ślub. W rozmowie z "Tele Tygodniem" w 2006 roku oboje zgodnie stwierdzili, że podstawą ich relacji jest przyjaźń. - W pewnym wieku fantastycznie jest, że ciągle jesteśmy przyjaciółmi. - powiedziała Wanda Wieszczycka-Nowisz.

Małżeństwem byli do śmierci aktora, czyli do 15 października 2021 roku. Nie doczekali się dzieci, ale opiekowali się synem brata Wandy. - Wychowywał się u nas, ale zawsze jeździł do Łodzi do rodziców. Marcin to nasz największy sukces. - mówił Paweł Nowisz w wywiadzie dla "Życia na gorąco". 

Zmarła niecały rok po mężu. Wanda Wieszczycka-Nowisz nie mogła żyć bez ukochanego

11 października 2022 roku Wanda Wieszczycka-Nowisz zmarła, o czym poinformował Teatr im. Juliusza Osterwy: 

Z wielkim smutkiem informujemy o śmierci Śp. Wandy Wieszczyckiej-Nowisz, aktorki naszego Teatru w latach 1970-77. Na scenie Teatru im. Juliusza Osterwy stworzyła szereg niezapomnianych kreacji, które na trwałe zapisały się w jego historii.

Aktorka zmarła niespełna rok po odejściu ukochanego męża. Została pochowana 20 października 2022 roku na cmentarzu Bródnowskim.

The Sims 4 Gra "The Sims 4" za darmo. Na tym nie koniec niespodzianek od EA

Więcej o: