Zagrała najlepszą przyjaciółkę Shirley. Czym zajmuje się Diana z "Ani z Zielonego Wzgórza"?

Powstało mnóstwo filmowych interpretacji powieści Lucy Maud Montgomery, jednak wielu fanom "Ani z Zielonego Wzgórza" z pewnością w pamięć najbardziej zapadła wersja z 1985 roku w reżyserii Kevina Sullivana. Głośno stało się wówczas nie tylko o odtwórczyni roli Ani, czyli Megan Follows, ale też filmowej Dianie (Schuyler Grant).

Ciotką Schuyler Grant była znana aktorka Katherine Hepburn. Obie kobiety wystąpiły razem w filmie "Tu spała Laura Lansing". Jednak największą sławę Grant przyniosła rola Diany Barry w serii filmów o "Ani z Zielonego Wzgórza".

Zobacz wideo Young adult fiction, czyli co ma trafiać do nastolatków

Więcej wiadomości znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Laska z filmu 'Chłopaki nie płaczą' Pamiętacie Laskę z "Chłopaki nie płaczą"? Dziś wygląda zupełnie inaczej

Zagrała Dianę Barry w "Ani z Zielonego Wzgórza". Ta rola przyniosła jej rozgłos

W 1985 roku na srebrnym ekranie pojawiły się pierwsze odcinki serii "Ania z Zielonego Wzgórza". Rola Diany Barry sprawiła, że Schuyler Grant zdobyła międzynarodową sławę. Najlepszą przyjaciółkę Ani Shirley grała do 2000 roku. Fani powieści Lucy Maud Montgomery i ich filmowych adaptacji kojarzą Dianę przede wszystkim z kruczoczarnych loków. Shuyler, jako naturalna blondynka, musiała więc do roli farbować włosy.

 

Grant porzuciła aktorstwo. Czym zajmuje się teraz?

Aktorstwo nie było jednak jej powołaniem, bo zrezygnowała z niego krótko po premierze filmu "Ania z Zielonego Wzgórza: Dalsze losy", która miała miejsce w 2000 roku. Pięć lat wcześniej wyszła za Jeffa Krasno, z którym doczekała się trzech córek. Co obecnie robi Schuyler Grant? Była aktorka została instruktorką jogi i otworzyła własne studio w Brooklynie.

W wywiadzie dla "Vanity Fair" Grant otrzymała propozycję zagrania w odświeżonej przez Netflix w 2017 roku wersji "Ani z Zielonego Wzgórza". Odmówiła, bo producentka widziała ją tym razem w innej roli.  – Miranda chciała, bym została panią Stacy. Ja sobie tego nie wyobrażałam. Może za 20 lat? Wtedy wezmę rolę Maryli. Dla niej warto zrezygnować z emerytury – śmiała się.

 

Ród smoka Jest zwiastun finałowego odcinka "Rodu smoka". Co nas czeka na koniec sezonu?

Więcej o: