Najlepsze filmy na Halloween. Netflix i HBO Max mają kilka mrożących krew w żyłach propozycji

Halloween zbliża się wielkimi krokami, więc to idealna okazja na seanse z przerażającymi horrorami. Na Netflixie i HBO Max znajdziemy mnóstwo filmowych propozycji. Zebraliśmy kilka najlepszych.

Horror to jeden z ciekawszych gatunków filmowych. Znajdziemy w nim opowieści o potworach, slashery i mocne thrillery psychologiczne, ale też gore lub snuffy. Netflix i HBO Max w swoich bazach mają różne filmy grozy idealne na Halloween

Zobacz wideo "Dzienna zmiana" - komediowy horror od Netfliksa [ZWIASTUN]

Więcej wiadomości znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Horrory Netflix i HBO Max. Ten klasyk nigdy się nie zestarzeje

"Egzorcysta" z 1973 roku przerażał pokolenia. Opowieść o opętanej przez demony Regan MacNeil (w tej roli Linda Blair) to klasyka gatunku. Fani horrorów doceniają go za niepokojący klimat i przerażającą muzykę. Niektóre sceny na długo zapadają w pamięć.

 

Filmy na Halloween Netflix. Historia badaczy paranormalnych zjawisk

"Obecność" z 2013 roku opowiada o słynnych badaczach zjawisk paranormalnych, Lorraine i Edzie Warrenach (Vera Farmiga, Patric Wilson), którzy pomagają pewnej rodzinie w walce z przerażającym demonem. "Obecność" doczekała się jeszcze dwóch części oraz kilku powiązanych z nią historii. Pierwszą i drugą część horroru obejrzymy na Netflix i HBO Max, zaś "Obecność 3. Na rozkaz diabła" znajdziemy tylko na platformie HBO Max.

 

Najlepsze filmy 2022 na Halloween? Nie może zabraknąć klasycznego slashera

"Teksańska masakra piłą mechaniczną" to niewątpliwie jeden z najbardziej znanych slasherów. W netfliksowskiej wersji horroru z 2022 roku wieloletni spokój Leatherface'a zakłócają młodzi ludzie, którzy chcą otworzyć biznes w Harlow. W miasteczku mieszka jedyna ocalała z masakry w 1973 roku. Sally Hardesty (Olwen Fouéré) doskonale pamięta, co działo się 50 lat temu.

 

HBO Max — filmy na Halloween. Dzieło Arfonsky'ego budzi niepokój

Bohaterowie "Mother!" nie mają imion. Jest Ona (Jennifer Lawrence) i On (Javier Bardem). Bohaterowie są zgodnym małżeństwem i prowadzą zwyczajne życie. Wszystko zmienia się, gdy do drzwi pukają mężczyzna i kobieta (Ed Harris i Michelle Pfeiffer). Film jest pełen symboliki i alegorii, szczególnie biblijnej, a reżyser od pierwszego kadru buduje niepokojący klimat. Wszystko prowadzi do nieuchronnego końca.

 
Więcej o: