Dwayne Johnson wreszcie dołączył do DC. A z nowym filmem wracają twórcy "Testosteronu" i "Lejdis" [REPERTUAR HELIOSA]

Filmy, które sieć przygotowała w nadchodzącym tygodniu to mocne pozycje, które śmiało mogą konkurować z zeszłotygodniowymi premierami. Dla jednych będzie to nieziemska przygoda z superbohaterem Uniwersum DC, a dla innych - odważna polska komedia twórców hitów "Testosteron" i "Lejdis". Nie zabraknie także emocji, które zapewni finałowy odcinek serialu HBO "Ród smoka".

Premiera najnowszej produkcji z Uniwersum DC nadchodzi - to "Black Adam" i sam Dwayne Johnson w roli tytułowej. To pierwszy w historii wielkoekranowy film fabularny, który wprowadza do kinowego uniwersum tego bohatera. Po uwolnieniu z grobowca, w którym spędził prawie pięć tysięcy lat, Black Adam jest gotów wymierzyć współczesnemu światu osobliwie pojmowaną sprawiedliwość. Warto zostać w kinie do samego końca - będzie scena po napisach.

Jerzy Stuhr"Wiadomości" o Stuhrze: "Pijacki rajd celebryty". Wypominają mu słowa sprzed lat

W filmie "Kopciuszek i Kamień Życia" Kopciuszek wraz z początkującą czarodziejką i dwiema rozgadanymi myszami stawia sobie za punkt honoru, aby odczarować księcia Aleksa. Żadne magiczne zaklęcia nie chcą odwrócić złego uroku, więc jedynym sposobem na przywrócenie ukochanemu ludzkiej formy jest odnalezienie legendarnego Kamienia Życia. Tak zaczyna się pełna przygód, cudów i niebezpieczeństw wyprawa do dalekich krain. W sobotni poranek 22 października film zostanie zaprezentowany również w nowym cyklu Heliosa - Seanse przyjazne sensorycznie, gdzie panują odpowiednie warunki dla widzów z nadwrażliwością na bodźce.

Zobacz wideo Nieprzypadkowo gospodarzem Great September została Łódź. To nie będą tylko koncerty

Twórcy filmów "Testosteron" i "Lejdis" zapraszają na najnowszą zwariowaną komedię - "BEJBIS". Ada i Mikołaj są szczęśliwym małżeństwem. Uprawiają seks częściej niż się kłócą, są rodzicami piętnastolatki, mają grono wiernych przyjaciół. Słowem polska klasa średnia w średnim wieku. Tę z trudem budowaną i utrzymywaną konstrukcją poważnie zachwieje nowy członek rodziny. Na skutek wydarzeń pewnej mocno zakrapianej nocy na świat przyjdzie Janek, cudowny, ale zupełnie nieplanowany dar od losu. 26 października film będą mogły zobaczyć również wszystkie fanki cyklicznych spotkań Kino Kobiet.

A jeśli nie premiery?

"Orzeł. Ostatni Patrol" to opowieść o legendarnym okręcie podwodnym ORP "Orzeł". Film przedstawia trzymającą w napięciu i owianą tajemnicą historię ostatniego patrolu tej jednostki. "Ania" to z kolei wzruszająca opowieść o przedwcześnie zmarłej polskiej aktorce - Annie Przybylskiej. W filmie zostały wykorzystane nagrania z rodzinnego archiwum. Wspólne chwile z aktorką wspominać będą najbliżsi, między innymi jej partner Jarosław Bieniuk, córka Oliwia, mama oraz siostra. "Johnny" to natomiast biografia księdza Jana Kaczkowskiego i historia jego niezwykłej przyjaźni z Patrykiem Galewskim, pomagającym w puckim hospicjum założonym przez księdza.

kadr z filmu 'Ewa chce spać'Na planie "Ewa chce spać" kolega zażartował z reżysera. 58 lat później psikus trafił na nagrobek

23 października w cyklu Filmowe Poranki na młodych widzów czeka spotkanie z mieszkańcami miasteczka Pontypandy i dzielnym Strażakiem Samem, który od lat podbija serca małych widzów na całym świecie. Tradycyjnie projekcję Filmowych Poranków poprzedzą konkursy i zabawy w sali kinowej.

W poniedziałek, 24 października przypada czas na finałowy odcinek serialu HBO "Ród smoka". Z tej okazji dla wszystkich fanów serii sieć kin Helios przygotowała niespodziankę i możliwość obejrzenia finału na dużym ekranie w warunkach kinowych. Start punktualnie o 20:00.

Tego samego dnia w Kinie Konesera zaprezentowany zostanie "Vortex" - przejmujący zapis ostatnich dni życia starszego małżeństwa. Gaspar Noé tym razem stawia na twardy realizm i formalnie eksperymentuje. Od początku dzieli ekran na dwie części, osobno obserwując, powoli tracącą kontakt z rzeczywistością, chorą na demencję żonę oraz jej schorowanego męża. Sieć zaprasza na pokazy w wybranych kinach.

W czwartek, 27 października w cyklu Kultura Dostępna wyświetlony zostanie natomiast kameralny dramat psychologiczny "Po miłość / Pour l'amour" opowiadający o internetowym romansie i jego skutkach. Jest to zarazem emocjonujący koktajl złożony z alkoholu i miłości, wzmocniony odwiecznym wezwaniem "nigdy się nie poddawaj". Film dotyka problemu przemożnego wpływu nowych technologii na życie ludzi.

Więcej o: