Weronika Rosati zagrała swoją idolkę. Jako Elizabeth Taylor jest magnetyczna

Weronika Rosati od lat podkreśla, że uwielbia legendarną aktorkę Elizabeth Taylor. Dzięki filmowi "Brigitte Bardot cudowna" miała niedawno okazję, by wcielić się w tak uwielbianą przez siebie ikonę kina. Nie ona jedyna na planie tej produkcji dostała takie zadanie, bo także Joanna Opozda dostała ciekawe wyzwanie. Ona portretuje tytułową gwiazdę francuskiego kina. Porównanie kadrów z filmu ze zdjęciami pierwowzorów wypada nader interesująco.

"Brigitte Bardot cudowna" to najnowszy film Lecha Majewskiego, który do polskich kin wchodzi. Scenariusz z resztą powstał na podstawie jego powieści "Pielgrzymka do grobu Brigitte Bardot cudownej", którą napisał jeszcze kiedy był na emigracji.

Zobacz wideo "Briggite Bardot cudowna" - zwiastun filmu

Weronika Rosati jako Elizabeth Taylor

"Jest połowa XX wieku w Polsce Ludowej. Adam mieszka z matką, którą niepokoją funkcjonariusze Urzędu Bezpieczeństwa. Ojciec Adama jako pilot bronił Albionu podczas II wojny światowej i słuch o nim zaginął. Nie wiadomo czy pozostał w Anglii, czy wrócił do kraju i ukrywa się, by uniknąć prześladowań. Przychodzą od niego paczki i kartki pocztowe, ale Adam, który nigdy nie widział swojego ojca, podejrzewa, że paczki przysyła ktoś inny. W szkole bezustannie marzy, że któregoś dnia ojciec wyląduje na zakurzonym boisku w swoim Spitfajerze i wznieci tuman pyłu, z którego wyłoni się żywy, bohaterski i wspaniały. Tymczasem oglądając w kinie "Pogardę" Jeana-Luca Godarda przenosi się do garderoby młodej Brigitte Bardot i jej świata gwiazd filmu i muzyki" - zapowiada fabułę filmu dystrybutor.

Materiały od dystrybutoraMateriały od dystrybutora fot. BRIGITTE BARDOT CUDOWNA, reż. L. Majewski, prod. Angelus Silesius (2022)

W powieści Majewski rozlicza się z dzieciństwem, młodością i tym, co dla niego znaczyła Polska i jego rodzinne miasto, Katowice. Nie powinno więc dziwić, że środkami finansowymi wsparły władze Katowic, które przekazały 1,5 mln złotych filmowcom - donosił jeszcze w 2018 roku Dziennik.pl.

Zobacz wideo Nieprzypadkowo gospodarzem Great September została Łódź. To nie będą tylko koncerty

Richard Burton jako Marek Antoniusz i Taylor jako Kleopatra w filmie 'Kleopatra' (1963)Richard Burton jako Marek Antoniusz i Taylor jako Kleopatra w filmie 'Kleopatra' (1963) fot. Courier-Gazette, McKinney, 20th Century Fox/ Domena publiczna

Dodajmy, że Joanna Opozda do zagrania tytułowej Brigitte Bardot została wybrana z pełnym błogosławieństwem legendy francuskiego kina. Bardot obejrzała zdjęcia próbne i zgodziła się na kandydaturę Opozdy, o czym Polka z informowała na swego czasu na profilu na Instagramie: "Wciąż ciężko mi uwierzyć w to, że legenda kina, ikona - Brigitte Bardot oglądała moje zdjęcia i mój casting... Osobiście zaakceptowała wybór mojej skromnej osoby do tej roli, ogromny zaszczyt".

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

Kadr z filmuKadr z filmu Brigitte Bardot w filmie 'Vie privée' (1962) / Domena publiczna

Tak Opozda prezentuje się na kadrach z filmu:

Kadr z filmuKadr z filmu fot. BRIGITTE BARDOT CUDOWNA, reż. L. Majewski, prod. Angelus Silesius (2022)

Kadr z filmuKadr z filmu fot. BRIGITTE BARDOT CUDOWNA, reż. L. Majewski, prod. Angelus Silesius (2022)

A tak wyglądała za młodu sama Bardot:

Brigitte Bardot w komedii 'Mój syn Neron' z 1956 rokuBrigitte Bardot w komedii 'Mój syn Neron' z 1956 roku 'Mój syn Neron' / 1956 / Kadr z filmu / Domena publiczna

Film Lecha Majewskiego jest także bardzo ważny dla Weroniki Rosati, która gra uwielbianą przez siebie Elizabeth Taylor.

Materiały promocyjneMateriały promocyjne fot. BRIGITTE BARDOT CUDOWNA, reż. L. Majewski, prod. Angelus Silesius (2022)

"To jednak wyjątkowe zagrać swoją ulubioną od dzieciństwa ulubioną aktorkę, legendę kina i grać ją u tak wybitnego twórcy, jakim jest Lech. Dziękuję i gratuluję całej ekipie" - pisała w sieci jeszcze podczas festiwalu filmowego w Gdyni. Aktorka podzieliła się w sieci zdjęciami z planu produkcji. To cała galeria w jednym poście:

 

Brigitte Bardot i Elizabeth Taylor to nie jedyne postaci ze świata popkultury, które zobaczymy w filmie Lecha Majewskiego. Pojawi się też m.in. Raquel Welch, którą sportretowała Katarzyna Dynowska. Według listy obsadowej pojawi się także Czwórka z Liverpoolu: Szymon Mysłakowski to filmowy George Harrison, Karol Kadłubiec - John Lennon, Rafał Malicki - Paul McCartney, a Mateusz Mosiewicz to Ringo Starr. Oprócz nich w obsadzie zobaczymy między innymi: Kacpra Olszewskiego, Magdalenę Różczkę, Andrzeja Grabowskiego, Tomasza Sapryka, Bogdana Kalusa oraz Elżbietę Okupską.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina. 

Więcej o: