Debbie Reynolds zasłynęła dzięki głównej roli w filmie "Deszczowa piosenka". Aktorka przez lata była jedną z największych sław Hollywood, a w dodatku jej partner Eddie Fisher także należał do najbardziej wziętych muzyków w showbiznesie. Razem tworzyli parę ulubieńców Ameryki i prowadzili bardzo światowe życie - w ich domu często bywali inni członkowie hollywodzkiej śmietanki towarzyskiej. Choć ich związek nie należał do udanych i skończył się rozwodem, to doczekali się dwójki dzieci, Carrie i Todda.
Carrie Fisher zadebiutowała u boku matki na Broadwayu w 1973 roku, a dwa lata później zadebiutowała na dużym ekranie rolą w komedii romantycznej "Szampon", którego gwiazdą był Warren Beatty. Do tego czasu aktorka jednak pozostawała w cieniu sławnych rodziców, a zwłaszcza matki. W trakcie wywiadu z Oprah Winfrey Fisher wspominała po latach:
Kiedy byłam dwudziestoparolatką, miałyśmy bardzo ulotne relacje. Nie chciałam przebywać wokół niej. Nie chciałam być znana jako córka Debbie Reynolds.
Z kolei w rozmowie z "The New York Timesem" tłumaczyła: "Kiedy razem gdzieś wychodziłyśmy, ludzie zaczepiali mnie po to, żeby ją poznać. Nie podobało mi się to. Słyszałam, kiedy mówili - 'Myśli, że jest taka świetna, bo jest córką Debbie Reynolds'. I to mi się bardzo nie podobało. Sprawiało, że odróżniałam się od ludzi, a chciałam być taka sama".
Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl
Sytuacja zaczęła się zmieniać, kiedy do kin w 1977 roku trafił pierwszy epizod "Gwiezdnych wojen". Fisher miała wtedy 21 lat i nagle zyskała szansę, by stać się globalnie rozpoznawalną już nie jako córka swojej matki, a jako aktorka, która zagrała księżniczkę Leię.
W walce o rolę Lei pokonała takie znane aktorki jak Farrah Fawcett, Glenn Close, Meryl Streep, Kim Basinger czy Sigourney Weaver. George Lucas miał uważać, że jest co prawda "zbyt bezczelna jak na księżniczkę", jednocześnie zauważył, że pomiędzy nią a grającym Hana Solo Harrisonem Fordem wytworzyła się niezwykła chemia - i dlatego powierzył jej rolę w "Nowej nadziei". Ford był co prawda 14 lat starszy od Fisher i miał żonę, ale mimo to niedługo potem aktorzy nawiązali romans (ujawnili go jednak dopiero w 2016 roku).
Fisher dziennikarzowi "The New York Timesa" objaśniała, jak doszło do tego, że przestała rozmawiać z Reynolds:- "Nie dogadywałyśmy się wtedy. Łączył nas oczywiście wyjątkowy rodzaj relacji, takiej na całe życie. Ale była bardzo potężną osobą, ale żeby zyskać własną tożsamość, musiałam wykształcić charakter z niczego".
Wtedy też Fisher zerwała z matką kontakty na blisko 10 lat. W tym okresie u Carrie zdiagnozowano chorobę dwubiegunową, aktorka walczyła także z uzależnieniem od narkotyków, potem od alkoholu. Przez to też spędziła dużo czasu na odwykach. Dodajmy też, że aktorka została uznaną pisarką - opisała swoje doświadczenia z uzależnieniami i chorobą psychiczną w kilku głośnych książkach. Jedna z nich, "Księżniczka na kacu", stała się podstawą do stworzenia monodramu o tym samym tytule - projekt był nominowany do nagrody Emmy. Aktorka opowiada w nim szczerze i z humorem o pełnym zawirowań życiu (obejrzeć można go po polsku na HBO Max).
Debbie Reynolds w rozmowie z magazynem "People" tak to wspominała: "Carrie potrzebowała 30 lat, żeby poczuć się szczęśliwą u mojego boku. Nigdy nie wiedziałam, co stanowiło problem. Musiałam to przepracować. Byłam przecież dobrą matką, ale zawsze byłam też w showbiznesie: występowałam na scenie, nie siedziałam w domu i nie piekłam ciasteczek".
"To bardzo bolesne, kiedy twoje dziecko nie chce z tobą rozmawiać, a ty chcesz utrzymać kontakt, być blisko i zwyczajnie je przytulić. Zupełnie się ode mnie odcięła. Nie odzywała się do mnie przez blisko 10 lat. To był dla mnie najtrudniejszy okres w życiu. Bardzo bolesny" - przywołała trudne wspomnienia Reynolds.
W 1985 roku przyszedł przełom w leczeniu, który zaowocował odnowieniem kontaktów z matką. Przez 15 ostatnich lat życia obie aktorki mieszkały w Beverly Hills... w sąsiadujących ze sobą domach. Więcej o ich relacji można dowiedzieć się m.in. z nakręconego jeszcze za ich życia filmu dokumentalnego "Carrie Fisher i Debbie Reynolds prywatnie", który dostępny jest na platformie HBO Max.
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.