Twórcy "Gierka" z kolejnym niewypałem. Sale kinowe świeciły pustkami

"Gdzie diabeł nie może, tam baby pośle" - to miał być nowy przebój twórców takich produkcji, jak całkiem udany "Proceder" i zdecydowanie mniej udany, ale na pewno głośny "Gierek". Jak pokazują wyniki oglądalności, komedia o szalonych czasach transformacji i robieniu nie całkiem legalnych fortun z Małgorzatą Kożuchowską, Agnieszką Więdłochą, Pauliną Gałązką i Dominiką Gwit, nie zainteresowała jednak widzów. Biletów sprzedało się boleśnie mało.

"W czasach, gdy w Polsce półki sklepowe świecą pustkami, kilka przebojowych osób z głową do interesów, znajduje sposób na zarabianie ogromnych pieniędzy" - brzmi lakoniczne streszczenie komedii, do której scenariusz napisali razem producent (oraz w tym wypadku reżyser) Heathcliff Janusz Iwanowski i dziennikarz Rafał Woś. W premierowy weekend film wyświetlano na 210 ekranach w całej Polsce i obejrzało go łącznie 28 tysięcy widzów. Dla porównania w analogicznym okresie wyświetlania na "Gierka" wybrało się 102 tys. osób.

Zobacz wideo Patryk Galewski opowiada o prawdziwej historii z filmu "Johnny"

Twórcy "Gierka" z kolejnym niewypałem

W filmie wystąpiła cała plejada polskich gwiazd. Poza grającymi wiodące role Kożuchowską, Wiedłochą, Gwit i Gałązką, w obsadzie znaleźli się m.in. Rafał Zawierucha, Michał Koterski, Maciej Zakościelny, Mikołaj Roznerski, Cezary Łukaszewicz, Joanna Opozda, Anna Mucha, Antoni Pawlicki, Cezary Żak, Artur Barciś, Paweł Małaszyński, Ewa Ziętek, Józef Pawłowski czy znany z Kabaretu Moralnego Niepokoju Mikołaj Cieślak.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

 

Komedia o czasach polskiej transformacji z kobiecymi bohaterkami trafiła na ekrany 14 października. Jednakże nie przyciągnęła zbyt wielu widzów. W pierwszy weekend obejrzało go dokładnie 28 134 osoby, a jak czytamy na stronie "Boxofficowy Zawrót Głowy", przez cały tydzień łącznie sprzedało się 28 287 biletów na tę produkcję. Uwagę zwraca, że sam zwiastun na kanale Kina Helios ma więcej wyświetleń - bo 90 431. Na pocieszenie możemy jednak dodać, że  był to trzeci najczęściej wybierany przez klientów kin film.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina. 

Zasadniczo dane za weekend 14-16.10 pokazują, że widzowie najchętniej wybierali polskie filmy. Największą popularnością cieszył się dokument "Ania" o Annie Przybylskiej - na produkcję kupiono 114 796 biletów (ogółem produkcja w ciągu dwóch tygodni przyciągnęła łącznie 319 297 widzów). Na drugim miejscu znajduje się film "Johnny" o księdzu Kaczkowskim z Dawidem Ogrodnikiem i Piotrem Trojanem w rolach głównych. W rzeczony weekend obejrzało go następnych 56 340 widzów - łącznie od premiery na obraz w reżyserii Daniela Jaroszka wybrało się 596 098 widzów - podaje Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Ogółem w wymienionym okresie sprzedało się około pół miliona biletów. To kilkuprocentowy spadek w porównaniu do poprzedniego weekendu - pisze Marek Pilarski na blogu boxoffice-bozg.pl. 

Zobacz wideo Artur Rojek o doborze artystów na Great September: "Decydował potencjał". Zobacz relację z Łodzi
Więcej o: