Kanye West uważa, że Quentin Tarantino ukradł mu pomysł na "Django"

Pochodzący ze Stanów Zjednoczonych raper Kanye "Ye" West ponownie jest na językach całego świata. Ostatnio wyszedł na wybieg w bluzie z wizerunkiem Jana Pawła II, a teraz wzbudził kontrowersję niespodziewaną wypowiedzią. Stwierdził, że Quentin Tarantino ukradł mu pomysł na film "Django".

W ostatnich dniach raper zasłynął stwierdzeniem, że to on podsunął Quentinowi Tarantino i Jamie'emu Foxxowi pomysł na film "Django". Raper wyjawił to w rozmowie z Piersem Morganem w programie "Piers Morgan Uncensored".

Więcej ciekawostek ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Artur Rojek o doborze artystów na Great September: "Decydował potencjał". Zobacz relację z Łodzi

Raper oskarża Tarantino o kradzież pomysłu na film

"Ye" powiedział, że w 2005 roku, gdy nagrywał z Jamiem Foxxem utwór pt. "Gold Digger", zaproponował Tarantino koncepcję na realizację teledysku, którego tematyką miało być niewolnictwo. - Tarantino być może stworzył film o niewolnictwie, w którym - on i Jamie - odnieśli się do mojego pomysłu, który im podrzuciłem - wyjaśnił.

Teledysk w koncepcji, którą wymyślił Kanye West nigdy nie powstał, ale według niego reżyser zainspirował się nią, tworząc w 2012 roku film pt. "Django". Tytuł miał pięć nominacji do Oscara i zdobył dwie statuetki: za najlepszy scenariusz oryginalny i w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy, którą otrzymał Christoph Waltz. W tych samych dwóch kategoriach film zdobył Złote Globy.

Bohaterem filmu jest tytułowy Django (Jamie Foxx), który jest uwolnionym niewolnikiem. Pod skrzydłami niemieckiego dentysty Schultza (Christoph Waltz) uczy się fachu, łapiąc łotrów. We dwóch wyprawią się po żonę Django, która jest niewolnicą bezwzględnego plantatora Calvina Candie (Leonardo DiCaprio). 

 

Póki co, ani Jamie Foxx, ani Quentin Tarantino nie skomentowali wypowiedzi Westa. Portal Deadline już poprosił przedstawicieli aktora i reżysera o komentarz w tej sprawie. 

Kontrowersje wokół Kanye Westa

Warto jednak wspomnieć, że to nie jedyna dyskusyjna rzecz, z której zasłynął w ostatnim czasie Kanye West. Oskarżany jest o antysemityzm czy niestosowne komentarze dotyczące śmierci George'a Floyda.

Całkiem możliwe także, że przez kontrowersyjne zachowania raper niedługo straci kontrakt z marką Adidas. Firma poinformowała, że jest w trakcie analizowania umowy z Kanye Westem. Stało się tak po tym, jak artysta podczas paryskiego tygodnia mody pojawił się w koszulce z hasłem "White Lives Matter". Uznano, że są to niestosowne drwiny z hasła "Black Lives Matter".

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: