Opis filmu ''Polowanie na Druhny''

Polowanie na Druhny to zaskakująca komedia, której głównych bohaterów, Johna Beckwitha (Owen Wilson) i Jeremiego Grey'a (Vince Vaughn), specjalistów do spraw mediacji w sporach rozwodowych, którzy są nie tylko wspólnikami w życiu zawodowym, ale także przyjaciółmi od kołyski, łączy jedno, prawdziwie oryginalne hobby wkręcanie się na wesela!

Bez względu na etniczny charakter wesela - czy to będzie żydowskie, włoskie, irlandzkie, chińskie czy hinduskie przyjęcie - ten charyzmatyczny i bardzo czarując duet na poczekaniu wymyśli inteligentną historyjkę dla wścibskich gości i na pewno stanie się duszą towarzystwa każdego przyjęcia weselnego. Nasi bohaterowie, zawsze jednak przestrzegają, sprawdzonego już zresztą wielokrotnie, "mechanizmu wkręcania się na wesele", który polega na poznaniu i poderwaniu kobiety podekscytowanej sama myślą o małżeństwie.

U schyłku kolejnego udanego sezonu weselnego, Jeremy dowiaduje się, że córka Ministra Skarbu Williama Cleary'ego (Christopher Walken) oraz jego małżonki, Kathleen (Jane Seymour) ma zamiar wyjść za mąż i to zapewne w Washington, D. C., co bez wątpienia stanie się towarzyskim wydarzeniem roku. Niezwłocznie więc, John i Jeremy gromadzą wszelkie szczegółowe informacje na temat tego zdarzenia i szybko identyfikują obiekty swoich działań - druhny panny młodej Claire (Rachel McAdams) oraz Glorie (Isla Fisher) Cleary.

W trakcie, gdy przygotowania do wielkiego wesela toczą się już pełną parą, a Jeremy, krok po kroku, realizuje swój plan uwiedzenia Glorii, flirt Johna z Claire napotyka niespodziewaną przeszkodę w postaci jej wyniosłego chłopaka z Ligi Bluszczowej (Ivy League) Sacka (Bradley Cooper). John niespodziewanie, co jest zupełnie dla niego nietypowe, zadurza się w Claire i przekonuje Jeremiego żeby trochę nagiąć zasady wkręcania się na wesela i przyjąć zaproszenie na przyjęcie zorganizowane w długi weekend na terenie posiadłości państwa Cleary.

W czasie wizyty w eleganckiej, ogromnej, położnej nad wodą posiadłości, John i Jeremy nie tylko stają się bohaterami niezliczonej ilości wpadek, źródłem których są histeryczni i dysfunkcyjni członkowie rodziny Cleary, ale również dostają kilka zupełnie niespodziewanych lekcji o miłości i związkach.

Polowanie na Druhny jest nowym filmem New Line Ciemna wyprodukowanym przez Tapestry Films w reżyserii Davida Dobkina (Rycerze z Szanghaju). Twórcami oryginalnego scenariusza są Steve Faber & Bob Fisher. Producentami są współpracujący z Tapestry Films Peter Abrams, Robert L. Levy i Andrew Panay. Producentami wykonawczymi są Guy Riedel, Toby Emmerich, Richard Brener and Cale Boyter.

W skład zespołu artystycznego wchodzą: kierownik zdjęć Julio Macat, ASC, kierownik produkcji Barry Robison, kostiumy Denise Wingate, muzyka Rolfe Kent, montaż Mark Livolsi. Poza Owenem Wilsonem i Vincentem Vaughnem znakomita obsada filmu składa się również z Christophera Walkena, Rachel McAdams, Isla'y Fisher, Jane Seymour, Ellen Albertini Dow, Bradley'a Coopera and Rona Canada

New Line Cinema wprowadziła film Polowanie na Druhny do kin na całym świecie 15 lipca 2005 r..

Polska premiera kinowa odbędzie się 23 września 2005 r.