Rooney Mara i Joaquin Phoenix u Pawła Pawlikowskiego. Wiemy, o czym opowie reżyser "Zimnej wojny"

Rooney Mara i Joaquin Phoenix, tworzący parę prywatnie, zagrają w filmie Pawła Pawlikowskiego. To będzie pierwszy film polskiego reżysera od czasu "Zimnej wojny", za którą dostał nagrodę w Cannes.

Kolejny film Pawła Pawlikowskiego ma być zatytułowany "The Island". Zdjęcia mają rozpocząć się w przyszłym roku.

Rooney Mara i Joaquin Phoenix - kogo zagrają u Pawła Pawlikowskiego?

"The Island" to thriller inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, Pawlikowski będzie reżyserem i scenarzystą produkcji. Rooney Mara i Joaquin Phoenix zagrają atrakcyjną amerykańską parę z lat 30., która odwraca się od cywilizacji, by zbudować swój prywatny raj na bezludnej wyspie. Jednak po tym, jak milioner przepływający obok na swoim jachcie nieumyślnie robi z nich sensację w brukowcowej prasie, samozwańcza hrabina pojawia się znikąd ze swoimi dwoma dziwnymi kochankami i planami przejęcia wyspy, by zbudować na niej luksusowy hotel.

Zobacz wideo Zimna wojna - zwiastun filmu Pawła Pawlikowskiego

Mieszkańcy odludnego raju czują się zagrożeni, szybko zarysowują się linie frontu. Jak czytamy w opisie serwisu Deadline, który jako pierwszy poinformował o współpracy dwójki aktorów i polskiego reżysera, wojna psychologiczna wybucha, gdy uwodzenie i zazdrość przeradzają się w niewierność seksualną, zdradę i ostatecznie w morderstwo. Dokładnie w tym samym czasie sama natura zwraca się przeciwko intruzom na wyspie.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Paweł Pawlikowski to laureat Oscara za "Idę", jego "Zimna wojna" była nominowana do trzech statuetek. Joaquin Phoenix dostał tę nagrodę za rolę w "Jokerze", wcześniej był nominowany za "Gladiatora", "Spacer po linie" oraz "Mistrza". Rooney Mara ma na koncie nominacje za "Dziewczynę z tatuażem" oraz "Carol".

Phoenix i Mara związali się prywatnie w 2016 roku, a w lipcu 2019 roku się zaręczyli. Mają syna – Rivera (urodzonego w 2020 roku), któremu imię nadali na cześć tragicznie zmarłego brata aktora. Wcześniej aktorzy wystąpili razem w "Marii Magdalenie" z 2018 roku.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: