Halloween w kinach. Ostateczne starcie Laurie z Michaelem Myersem to tylko jedna z opcji [REPERTUAR HELIOSA]

Tradycyjnie w ostatni weekend października kina Helios zapraszają wszystkich fanów kina grozy na wyjątkowy repertuar przygotowany głównie z myślą o nich. A najbliższy weekend to też Święto Kina w całej Polsce.

"Halloween. Finał" to pierwsza z propozycji premierowych nadchodzącego weekendu. Widzowie kolejny raz staną twarzą w twarz z Michaelem Myersem. Cztery lata po wydarzeniach z ubiegłorocznego "Halloween zabija" Laurie mieszka z wnuczką i kończy pisać swój pamiętnik. Michael Myers nie był widziany od tamtej pory. Laurie, po tym jak pozwoliła, aby widmo Michaela determinowało jej życie przez dekady, postanowiła wyzwolić się od strachu i zapanować nad swoim życiem. Jednak teraz Laurie musi stanąć do ostatecznej konfrontacji ze złem, raz na zawsze.

Zobacz wideo Na Halloween - najbardziej przerażające postaci filmowe

Druga mrożąca krew w żyłach premiera to "Egzorcyzmy siostry Ann" - historia młodej zakonnicy stała się pierwszą w historii kobietą, której Kościół katolicki zezwolił na wykonanie obrzędu egzorcyzmu. Podczas jednej z przerażających sesji Anna doświadcza obecności demona o niesłychanej mocy. Tylko ona jest w stanie stawić mu czoła. Nie jest to bowiem ich pierwsze spotkanie…

Nocne Maratony Filmowe Heliosa, jak co roku, stawiają przed fanami horrorów dylemat. Do wyboru są dwie noce i dwa zestawy filmów, a w nich aż osiem przerażających horrorów, w tym pięć przedpremierowych! 28 i 31 października widzowie mogą wybierać spośród dwóch zestawów. W pierwszym: "Egzorcyzmy siostry Ann", "Smakosz. Odrodzenie", "Larwy" i "Nie patrz w dół". Zestaw drugi to: "Opętana", "Goście", "Siedlisko zła" oraz "Apokawixa".

Jeśli nie horror, to może Dwayne Johnson jako "Black Adam"? To historia o antagoniście Shazama, którego widzowie mieli już szansę zobaczyć na dużym ekranie. W trakcie poszukiwań pewnego artefaktu w jednej ze starożytnych świątyń Black Adam zostaje przywołany na Ziemię. Do jego pojmania wyrusza grupa superbohaterów - Justice League of America. Jak zakończy się ta walka? W wybranych kinach film będzie prezentowany w ukraińskiej wersji językowej. Młodsi widzowie mogą wybrać animację "Kopciuszek i Kamień Życia", w której powracają bohaterowie "Kopciuszek. Historia prawdziwa".

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Seanse specjalne i specjalne ceny

31 października w Kinie Konesera odbędzie się pokaz filmu "Niewiniątka", przez niektórych krytyków okrzykniętego skandynawskim "Stranger Things". W małym norweskim miasteczku w sezonie białych nocy i niekończących się polarnych dni, dzieci spędzają beztrosko czas, szukając wakacyjnych przygód. Główna bohaterka zaczyna rozumieć, że z nowymi przyjaciółmi łączy ją wyjątkowa i niebezpieczna więź.

3 listopada w ramach cyklu Kultura Dostępna zostanie zaprezentowany metafizyczny dramat "Przejście". W wyniku nawałnicy uszkodzony zostaje most łączący świat żywych ze światem umarłych. W związku z tym do Marii - głównej bohaterki - wiadomość o jej śmierci dociera z opóźnieniem. Pogodzenie się z tym faktem ma jej oraz jej bliskim przynieść ulgę. Ale Maria buntuje się i nie godzi się na śmierć. Także 3 listopada w ramach cyklu "Helios na scenie" będzie można obejrzeć film składający się z niepublikowanego dotychczas koncertu Duran Duran i dokumentu o zespole – to jeden z elementów świętowania 40-lecia pracy artystycznej zespołu oraz promocji najnowszej płyty i pierwszej od lat światowej trasy koncertowej.

Po trzyletniej przerwie na mapę filmowych wydarzeń wraca też Święto Kina. W najbliższą niedzielę, 30 października, bilety na każdy seans w kinach sieciowych, a także wielu minipleksach i kinach jednosalowych będą kosztować tylko 10 złotych.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: