Jaki horror obejrzeć na Netflixie? Najstraszniejsze propozycje filmowe na halloweenowy wieczór

Jaki horror obejrzeć na Netflixie w najstraszniejszą noc w roku? Użytkownicy jednej z najpopularniejszych platform streamingowych znajdą dla siebie kilka ciekawych propozycji, idealnych na wieczór grozy. Sprawdź, co warto obejrzeć w Halloween.

Najlepsze horrory na Halloween: "Upiorne opowieści po zmroku"

Interesują Cię najlepsze horrory na Halloween, dostępne na platformie Netflix? Usiądź wygodnie w fotelu i włącz horror w reżyserii Andre Ovredala – "Upiorne opowieści po zmroku" (2019). O czym opowiada produkcja, której współscenarzystą jest laureat Oscara za film "Kształt wody", Guillermo del Toro?

Bohaterką tej historii jest nastoletnia Stella (Zoe Margaret Colletti), która wraz z przyjaciółmi natrafia na tajemniczą książkę, porzuconą w opuszczonym domu. Młodzi ludzie ignorują ostrzeżenia, przez co uwalniają potężne siły, mające moc powoływania do życia prawdziwych upiorów.

"Upiorne opowieści po zmroku" to adaptacja serii bestsellerowych książek autorstwa amerykańskiego pisarza i dziennikarza, Alvina Schwartza. Mroczny klimat historii podkreślają wybitne ilustracje, wykonane przez Stephena Gammella. Każdy, kto sięgnął po te znakomite historie, zechce poznać również filmową wizję, zaprezentowaną przez norweskiego reżysera i scenarzystę – Andre Ovredala.

Horrory Netflixa: filmy z "Uniwersum Obecności"

Lubisz dobre horrory? Netflix posiada w swojej ofercie kilka najciekawszych filmów z "Uniwersum Obecności" ("The Conjuring Universe"). Filmowy cykl grozy zapoczątkował obraz "Obecność" z 2013 roku w reżyserii Jamesa Wana (reżysera "Piły" z 2004, "Dead Silence" z 2007). Seria została zainspirowana tajemniczymi sprawami, którymi zajmowało się małżeństwo Warrenów. Ed i Lorraine, badacze zjawisk paranormalnych, udokumentowali około dziesięciu tysięcy przypadków niewyjaśnionych zjawisk, w tym nawiedzeń i opętań.

Słynna para demonologów, w których w filmowym uniwersum wcielają się Vera Farmiga i Patrick Wilson, wzbudza zainteresowanie widzów podczas przeprowadzania najtrudniejszej sprawy w swojej dotychczasowej karierze. W "Obecności" małżeństwo zostaje poproszone o pomoc przez rodzinę, mieszkającą w starym domu. Na miejscu okazuje się, że problemy domowników są efektem działania demona – jednego z najpotężniejszych, jakiego Lorraine i Ed mieli okazję spotkać.

Wśród filmów z "Uniwersum Obecności", które można odnaleźć na platformie Netflixa, znajdują się następujące tytuły:

  • "Obecność", reż. James Wan, 2013
  • "Annabelle", reż. John R. Leonetti, 2014
  • "Obecność 2", reż. James Wan, 2016
  • "Annabelle: Narodziny zła", reż. David F. Sandberg, 2017
  • "Zakonnica", reż. Corin Hardy, 2018

Horrory na Netflixie: "Halloween - 20 lat później"

Horrory na Netflixie, idealne na najstraszniejszą noc w roku? Niektórzy nie potrafią wyobrazić sobie tego wieczoru bez produkcji z jednym z najsłynniejszych psychopatycznych zabójców, Michaelem Myersem. Jeśli lubisz slashery i filmy z serii "Halloween", to na pewno znajdziesz na Netflixie coś w sam raz dla siebie.

"Halloween - 20 lat później", reż. Steve Miner, 1998

Laurie Strade (w tej roli znakomita Jamie Lee Curtis) dwadzieścia lat temu miała stać się ofiarą mordercy, który okazał się jej bratem. Dziewczynie udało się uciec, jednak psychopata o niej nie zapomniał. Mimo upływu lat kobietę wciąż nękają koszmary. Wraz z nadchodzącym Halloween Laurie staje się coraz bardziej niespokojna. Podczas zorganizowanej przez jej syna imprezy spełniają się najgorsze wizje Laurie – Michael Myers powraca, poszukując nowych ofiar.

Zobacz wideo Na Halloween - najbardziej przerażające postaci filmowe

Horror Netflixa – filmy z 2022 roku

Tegoroczny horror? Netflix posiada w swojej ofercie kilka propozycji, które warto zobaczyć w halloweenową noc. Wśród najnowszych produkcji odnajdziesz krwawy slasher – "Teksańską masakrę piłą mechaniczną", ciekawą historię z Tajwanu – "Powrót klątwy", jak i interesującą opowieść prosto z kina rodzimego, czyli "Ostatnią wieczerzę" w reżyserii Bartosza M. Kowalskiego.

"Teksańska masakra piłą mechaniczną", reż. David Blue Garcia

Okrutny Leatherface, znany z filmów z cyklu "Teksańska masakra piłą mechaniczną" powraca. Celem psychopatycznego zabójcy staje się grupa młodych licealistów, która zatrzymuje się w jednym z teksańskich miasteczek.

"Powrót klątwy", reż. Kevin Ko, 2022

Poczuj niepokojący klimat, który może przywołać "Powrót klątwy". Tajwański film, wyreżyserowany przez Kevina Ko, to propozycja idealna dla wszystkich miłośników opowieści grozy. 

Li Ronan, która złamała religijne tabu i została przeklęta, musi zmierzyć się z konsekwencjami swoich dawnych wyborów. Kobieta musi zrobić wszystko, by uchronić przed klątwą swoją córkę.

"Ostatnia wieczerza", reż. Bartosz M. Kowalski, 2022

26 października na platformie Netflixa zadebiutował polski horror o tematyce satanistycznej. Akcja tej opowieści dzieje się w 1987 roku. Młody milicjant Marek zatrzymuje się w zamkniętym klasztorze, w którym zakonnicy prowadzą klinikę dla opętanych. Mężczyzna zostaje wciągnięty w uknutą przez duchownych intrygę, związaną z prastarą legendą.

Najstraszniejsze horrory Netflixa: coś dla fanów hiszpańskiego kina grozy

Jakie są najstraszniejsze horrory Netflixa? Jeśli lubisz mroczne opowieści mrożące krew w żyłach, spędź Halloween, oglądając film prosto z repertuaru hiszpańskich twórców. Uważaj tylko, bo niepokojąca tajemniczym klimatem produkcja sprawi, że tej nocy na pewno nie zmrużysz oka. Zobacz, o czym opowiada "Veronica" – film zainspirowany wydarzeniami, które miały miejsce na początku lat dziewięćdziesiątych w Madrycie.

"Veronica", reż. Paco Plaza, 2017

W środku nocy funkcjonariusz policji odbiera telefon od przerażonego dziecka, które opowiada mężczyźnie o dziwnych zjawiskach, dziejących się dookoła. Jak się okazuje, dwa dni wcześniej dziewczynka o imieniu Veronica uczestniczyła w seansie spirytystycznym wraz z koleżankami. Nieświadome niczego licealistki uwolniły w ten sposób nadprzyrodzone siły. 

Zobacz też: Netflix: najlepsze horrory dostępne na platformie

Więcej o: