Bilety za 10 zł w kinach w całej Polsce. W multipleksach i kinach studyjnych prawdziwe Święto kina

W najbliższy weekend kina w całej Polsce obchodzą Święto kina. W związku z tym 30 października będzie można wybrać się na seans, płacąc za bilet jedynie 10 złotych.

W akcję Święto kina włączyły się zarówno sieci kinowe - Cinema City, Helios i Multikino - jak i wiele minipleksów oraz kin studyjnych. Partnerem akcji, mającej na celu promocję kinematografii, jest Polski Instytut Sztuki Filmowej. Ponieważ my też kochamy kino, same nie możemy się doczekać najbliższej niedzieli.

Zobacz wideo Szykujemy się na Święto Kina

Święto kina już 30 października. Jest mapa miejsc, w których zobaczysz film za 10 złotych

Tegoroczne Święto kina to pierwsza od trzech lat akcja, wraca po przerwie spowodowanej obostrzeniami pandemicznymi. Według danych boxoffice.pl, w ubiegłym roku polskie kina sprzedały łącznie 21,9 mln biletów, czyli o wiele mniej niż w 2019 (ostatnim przed pandemią). Wtedy sprzedano prawie 62 mln wejściówek. Ostatnie miesiące wskazują jednak na to, że widzowie chętnie wracają do sal. Święto kina ma być jednocześnie zachęceniem ich do częstszych wizyt jak i podziękowaniem za dotychczasowe.

- Przy szalejących wszędzie cenach branża kinowa wychodzi naprzeciw widzom obniżając koszt wyjścia do kina, by mogli zobaczyć wybrany film i skorzystać z rozrywki na najwyższym poziomie za symboliczną opłatą - podkreślają organizatorzy.

Na stronie Święta Kina powstała mapa gromadząca wszystkie kina, które biorą udział w akcji. Możecie też po prostu zerknąć na stronę swojej ulubionej miejscówki, czy i jakie tytuły będzie można zobaczyć w niedzielę w specjalnej cenie.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: