Filmy o czarownicach - sprawdź, które produkcje mogą Cię zaczarować. Mamy najlepsze propozycje na Halloween

Lubisz filmy o czarownicach? Halloween jest świetną okazją, by spędzić czas na oglądaniu historii, w których pojawia się odrobina magii - tej zabawnej, romantycznej, a czasem przerażającej. Poznaj tytuły najciekawszych filmów o czarownicach. Wśród nich odnajdziesz propozycje w fantastycznych klimatach, komedie, produkcje familijne, a także najstraszniejsze horrory.

Czarownice: film dla fanów fantasy

Szukasz produkcji fantasy, w których pojawiają się czarownice? Film w tej tematyce to przede wszystkim świetna propozycja dla miłośników opowieści pełnych przygód. Zobacz, w których produkcjach odnajdziesz najwięcej magii.

 • "Szkoła czarownic" (1996), reż. Andrew Fleming

Nastoletnia Sarah (Robin Tunney) nie może poradzić sobie po śmierci matki. Dziewczyna przeprowadza się z ojcem (Cliff De Young) do nowego domu w Los Angeles, gdzie w końcu odnajduje wspólny język z trzema dziewczynami, zainteresowanymi czarami. Z czasem obcowanie z magią okazuje się jednak dość niebezpieczną zabawą.

 • "Czarownica" (2014), reż. Robert Stromberg  

Przebojowa produkcja Disneya przedstawia historię Diaboliny, znanej z opowieści o "Śpiącej królewnie". Tytułowa Czarownica, w którą wciela się Angelina Jolie, była niegdyś znana ze swej łagodności i dobrego serca. Piękna wróżka została jednak skrzywdzona, a w odwecie za swe krzywdy postanowiła przekląć nowonarodzoną córkę króla.

Kultowe horrory - najstraszniejsze opowieści, które musisz zobaczyć

 • "Polowanie na czarownice" (2011), reż. Dominic Sena

Nicolas Cage kreuje postać XIV-wiecznego krzyżowca Lavey'a. Mężczyzna ma odpowiadać za przewiezienie do odległego opactwa młodej dziewczyny, oskarżonej o używanie magii. Konwój rusza w drogę, która okazuje się pełna niebezpieczeństw.

 • "Gwiezdny pył" (2007), reż. Matthew Vaughn          

Baśniowa opowieść zrealizowana na podstawie powieści Neila Gaimana przybliża losy młodego Tristana (Charlie Cox). Mężczyzna obiecuje ukochanej, że przyniesie jej prawdziwą gwiazdkę z nieba. Chłopak przedostaje się do krainy czarów, zamieszkiwanej przez gobliny, wróżki i elfy. Nie wie jednak, że gwiazdę chcą odnaleźć również złe czarownice.

Zobacz wideo Na Halloween - najbardziej przerażające postaci filmowe

Film o czarownicach: produkcje komediowe      

Filmy o czarownicach mogą również bawić i wzruszać. Poszukując produkcji w takich klimatach, warto zdecydować się na ciekawą komedię, potrafiącą tchnąć trochę magii nawet w pochmurny dzień. W których obrazach komediowych pojawiają się bohaterki, które wiedzą, jak oczarować widza? Sprawdź.

 • "Czarownica" (2005), reż. Nora Ephron

Isabel (Nicole Kidman) to czarownica, mieszkająca w kalifornijskim miasteczku. Kobieta chce znaleźć dobrego męża, z którym mogłaby założyć rodzinę. Nie chce już też dłużej żyć z nadprzyrodzonymi zdolnościami. Pewnego dnia Isabel wpada na przystojnego reżysera, Jacka (Will Ferrell), poszukującego aktorki, która zagrałaby czarownicę w jego nowym filmie. Isabel okazuje się idealną kandydatką do tej roli.

 • "Totalna magia" (1998), reż. Griffin Dunne

Dwie siostry, Sally (Sandra Bullock) i Gillian (Nicole Kidman), wprowadzają się po śmierci rodziców do domu ciotek, które są czarownicami. Dziewczynki pod ich opieką zapoznają się z magią. Pewnego razu młode bohaterki poznają prawdę o swoim rodzie i ciążącej na nim klątwie – okazuje się, że mężczyźni, którzy pokochają czarownicę, muszą umrzeć. Sally postanawia znaleźć sposób, by przezwyciężyć zły urok.

 • "Czarownice z Eastwick" (1987), reż. George Miller

W miasteczku Eastwick mieszkają trzy przyjaciółki: Jane (Susan Sarandon), Alexandra (Cher) i Sukie (Michelle Pfeiffer). Kobiety fascynują się magią i chętnie dzielą się ze sobą informacjami na temat rzucania uroków i nowych zaklęć. Ich życie zmienia się, kiedy w miasteczku pojawia się tajemniczy Daryl Van Horne (w tej roli Jack Nicholson).

Filmy z czarownicami: familijne

Filmy z czarownicami to również produkcje familijne. Złe uroki, rzucane przez wiedźmy w bajkowych opowieściach, stanowią niekiedy nie lada wyzwanie dla śmiałków, którzy postanawiają się z nimi mierzyć. Sprawdź, w których filmach dla młodszych odbiorców pojawiają się podstępne czarownice.

 • "Hokus Pokus" (1993), reż. Kenny Ortega

"Hokus Pokus" to film familijny, którego akcja rozpoczyna się w 1693 roku w miasteczku Salem, kiedy kilkuletnia Emily (Amanda Shepherd), zostaje uprowadzona. Dziewczynkę odnajduje jej nastoletni brat, Thackery (Sean Murray), okazuje się jednak, że w miejscu, do którego została zabrana Emily, mieszkają prawdziwe wiedźmy – Mary (Kathy Najimy), Winnie (Bette Midler) i Sarah (Sarah Jessica Parker). Niestety, siostra Thackery’ego ginie, a on zostaje przemieniony w czarnego kota. Kiedy nadchodzą dorośli, którzy chcą ocalić dzieci, wiedźmy uciekają. Mają jednak zamiar jeszcze powrócić. Po 300 latach w Salem pojawia się Max i jego siostra Dani. Dzieci wybierają się w Halloween do byłego domu czarownic. Kiedy Max zapala znajdującą się w nim czarną świecę, sprowadza również trzy groźne wiedźmy.

 • "Hokus Pokus 2" (2022), reż.  Anne Fletcher

Komedia familijna "Hokus Pokus 2" to kontynuacja opowieści z 1993 roku. Na ekran powracają trzy dobrze już znane wiedźmy. Złe czarownice chcą zrujnować Wigilię Wszystkich Świętych, jednak ich plany zamierzają pokrzyżować pewne licealistki.   

 • "Wiedźmy" (2020), reż. Robert Zemeckis

Kiedy rodzice małego Charliego (Jahzir Bruno) giną w wypadku, chłopiec trafia pod opiekę babci (Olivia Spencer). Kobieta chce chronić wnuka przed wiedźmami, dlatego ukrywa się z nim w luksusowym hotelu. Pech chce, że Wielka Wiedźma (Anne Hathaway) organizuje w tym samym miejscu spotkanie z innymi czarownicami. Charlie i inne dzieci znajdują się w wielkim niebezpieczeństwie.

Uniwersytet potworny Filmy: Halloween. Familijne produkcje w sam raz na święto duchów

Horrory o czarownicach – propozycje dla widzów, którzy lubią się bać

Coś mrocznego na halloweenowy wieczór? Horrory o czarownicach potrafią wzbudzać niemałe emocje, ciekawiąc odbiorców tajemniczym, mrocznym klimatem. Przekonaj się, które produkcje grozy sprawdzą się podczas najstraszniejszej nocy w roku.

 • "Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii" (2015), reż. Robert Eggers

Mroczna opowieść przedstawia historię rodziny, która wiedzie spokojne życie w Nowej Anglii, w latach 30. XVII wieku. Pewnego dnia najmłodsze z piątki dzieci Williama i Katherine znika, a dookoła zaczynają dziać się dziwne rzeczy.

 • "Odgłosy" (1977), reż. Dario Argento

Film przedstawia historię uczennicy akademii baletowej, Susy Bannion (Jessica Harper). Dziewczyna staje się świadkiem niewyjaśnionych, dziwnych wydarzeń, mających miejsce w murach jej nowej szkoły. Wkrótce okazuje się, że najsłynniejsza wiedeńska szkoła baletowa jest miejscem, w którym prowadzone są sabaty czarownic. 

 • "Autopsja Jane Doe" (2016), reż. André Ovredal

Dwóch mężczyzn, koroner Tommy Tilden (Brian Cox) i jego syn, Austin (Emile Hirsch), mają ustalić przyczynę śmierci pięknej dziewczyny. Wraz z przebiegiem autopsji wokół nich zaczynają dziać się coraz bardziej niepokojące rzeczy. Mężczyźni odkrywają, że na ciele młodej kobiety znajdują się ślady obrzędów rytualnych. Kim tak naprawdę jest zmarła dziewczyna?

Zobacz też: Horrory z lat 80. - filmy dla osób, które lubią się bać

Więcej o: