Niezwykły fotomontaż podbija sieć. Gwiazdy kiedyś i dziś grafik umieścił na jednym zdjęciu

Czas nie oszczędza nikogo, nawet największych gwiazd Hollywood, co grafik Ard Geliick postanowił pokazać na jednym zdjęciu. Oryginalnym fotomontażem pokazał jak zmienili się m.in. Selena Gomez, Harrison Ford, czy Sylvester Stallone.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Obserwując największe gwiazdy Hollywood, z czasem możemy zapomnieć, jak wyglądały na początku swojej kariery. Jednak dzięki programom graficznym i odrobinie kreatywności, można zobaczyć te zmiany gołym okiem, co postanowił przedstawić Ard Gelinck. Na instagramowym profilu grafik opublikował pomysłowe fotomontaże wybranych osób "z pierwszych stron gazet". 

Zobacz wideo Znane gwiazdy z ukraińskimi korzeniami
Zobacz wideo Znane gwiazdy z ukraińskimi korzeniami

Największe gwiazdy kiedyś i dziś. Jak bardzo się zmieniły?

Na profilu artysty niemal codziennie pojawiają się nowe sklejki ze zdjęciami gwiazd. Ard Gelinck przedstawia na nich kultowych aktorów czy gwiazdy muzyki tj. Selena Gomez, Harrison Ford, czy Sylvester Stallone

 

Wiele przeróbek Gelincka zostało udostępnionych przez samych artystów. Na profilu Morgana Freemana można m.in. znaleźć fotomontaż aktora opierającego się o swoją "młodszą wersję". Prace grafika były docenione również w wielu magazynach i czasopismach. Sklejki jego autorstwa służyły za okładkę w brytyjskim "The Sun".

 

Jego profil obserwuje już ponad 300 tysięcy osób. Skąd taka popularność?

Grafik opublikował już ponad 5500 zdjęć, z czego większość to fotomontaże. Mogłoby się wydawać, że udostępniane z dużą częstotliwością fotki mogą w końcu znudzić się pokaźnej publice. Nic bardziej mylnego. Przeglądanie prac Arda Gelincka to czysta przyjemność. Największym zaskoczeniem jest duży kontrast pomiędzy gwiazdami. Niektórzy celebryci wydają się nie starzeć, natomiast u innych oznaki upływającego czasu są widoczne gołym okiem. 

 

Co więcej, sama estetyka profilu zyskuje duże uznanie. Przerobione zdjęcia najczęściej wyglądają jak nostalgiczne fotki wykonane za pomocą aparatu analogowego. W połączeniu z umieszczonymi na nich "odmłodzonymi" gwiazdami efekt jest imponujący. 

Więcej o: