Makabryczne morderstwo kadeta w thrillerze Netfliksa. Christian Bale w zwiastunie "Bielma"

West Point, 1830 rok. Zmęczony życiem detektyw zostaje poproszony o dyskretne zbadanie sprawy makabrycznego morderstwa kadeta. Na przeszkodzie staje mu kodeks milczenia żołnierzy, zatrudnia więc do pomocy jednego z nich - młodego człowieka, którego świat pozna jako Edgara Allana Poe. W roli detektywa Christian BAle. Zobaczcie zwiastun thrillera "Bielmo".

Film Netfliksa "Bielmo" powstał na podstawie powieści Louisa Bayarda  "The Pale Blue Eye", a reżyserem jest Scott Cooper. Podobno reżyser już od dekady chciał zekranizować tę książkę. Gdy w końcu się udało, spotkał się na planie z Christianem BAle'em, z którym wcześniej pracował przy thrillerze "Zrodzony w ogniu", a także na planie dramatu "Hostiles".

"Bielmo" - Christian Bale na tropie mordercy

W oficjalnym opisie produkcji można przeczytać: Pewnego szarego zimowego poranka okazuje się, że jeden z kadetów nie żyje. Ale kiedy jego ciało trafia do kostnicy, okazuje się, że serce młodego człowieka zostało umiejętnie usunięte, a tragedia staje się zbrodnią. Obawiając się nieodwracalnych konsekwencji dla raczkującej akademii wojskowej, jej dowódcy zwracają się do lokalnego detektywa Augustusa Landora (Christian Bale), aby rozwiązał sprawę morderstwa. Na przeszkodzie Landorowi staje kodeks milczenia żołnierzy, zatrudnia więc do pomocy jednego z nich - ekscentrycznego kadeta, który pogardza rygorami wojskowymi i ma zamiłowanie do poezji - młodego mężczyznę znanego jako Edgar Allan Poe (Harry Melling). 

Zobacz wideo "Bielmo" [ZWIASTUN]

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W rolach drugoplanowych w: Gillian Anderson, Lucy Boynton, Charlotte Gainsbourg, Toby Jones, Harry Lawtey, Simon McBurney, Hadley Robinson, Timothy Spall i Robert Duvall. Premiera "Bielma" jest zaplanowana na 6 stycznia przyszłego roku.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Więcej o: