Shelley Duvall wraca do aktorstwa. Już wkrótce zagra w nowym thrillerze

Amerykańska aktorka Shelley Duvall po 20 latach przerwy zdecydowała się w końcu zagrać w nowym filmie. Będziemy mogli podziwiać jej rolę w thrillerze "The Forest Hills", który wyreżyserował i napisał Scott Goldberg.

Jako pierwszy o powrocie aktorki na duży ekran poinformował portal Deadline. Shelley Duvall, którą wielu najlepiej kojarzy z roli Wendy Torrance w "Lśnieniu" Stanley Kubricka, po występie w 2002 roku w filmie "Manna from Heaven" zrobiła sobie dwudziestoletnią przerwę od grania w filmach.

Więcej ciekawych informacji ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Bilety za 10 zł w kinach w całej Polsce. W multipleksach i kinach studyjnych prawdziwe Święto kina

Shelley Duvall wraca na duży ekran

"The Forest Hills" opowie o zaburzonym mężczyźnie Rico, którego dręczą koszmary po urazie głowy, których doznał podczas biwaku w górach Carskill. W rolę głównego bohatera wcieli się Chicko Mendez ("Rekiny wojny"), a Shelley Duvall odegra jego matkę. Oprócz tej dwójki w produkcji będziemy mogli zobaczyć Edwarda Furlonga ("Terminator 2: Dzień sądu") i Dee Wallace ("E.T."). 

Reżyser filmu, czyli Scott Goldberg, o obsadzeniu Duvall w tym filmie powiedział portalowi Deadline, że: "na planie była w świetnym nastroju i zachowywała się jak prawdziwa profesjonalistka". Powiedział także, że aktorka była "szczęśliwa, że jest przed kamerą". Dodał również, że bardzo ceni aktorkę za jej rolę w "Lśnieniu":

Jesteśmy wielkimi fanami "Lśnienia" - to jeden z moich ulubionych horrorów, wraz z "Halloween" Carpentera i "Dniem żywych trupów" Romero. (…) Shelley przyczyniła się do tego, że "Lśnienie" to arcydzieło, gdzie świetnie pokazała strach matki w izolacji

"Lśnienie" okazało się dużym finansowym sukcesem, ale początkowo aktorka nie spotkała się z uznaniem za występ. Dostała nawet za niego Złotą Malinę, ale "nagroda" została cofnięta, gdy dowiedziano się, jak bardzo duża wysiłku kosztowała ją ta rola. Jak przyznała w następnych latach, występ w "Lśnieniu" przyczynił się w dużej mierze do jej załamania nerwowego.

Duvall po premierze "Lśnienia" coraz rzadziej pojawiała się w produkcjach kinowych, wybierała też raczej komedie i filmy rozrywkowe, zaczęła więcej pracować w telewizji - została także producentką i scenarzystką. 

Po wystąpieniu w 2002 roku w "Manna from Heaven" ograniczyła kontakty z mediami do minimum. Wyjątkiem był jej głośny wywiad w 2016 roku, gdy w telewizyjnym programie "Dr. Phill" przyznała, że ma problemy ze zdrowiem psychicznym oraz halucynacje. Ta rozmowa wzbudziła wiele kontrowersji. W następnym wywiadzie, któremu udzieliła czasopismu "The Hollywood Reporter" w 2021 roku, aktorka wyznała, że czuje już się o wiele lepiej. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: